Domácnost

Mám služku, no a?

Nestíhám a veřejně to přiznávám.

Vedu svoji vlastní firmu, manžel má také svoji firmu a kdo si tento „úděl“ někdy vyzkoušel, ví, že času je setsakramentsky málo.

 

Často pracuji i o víkendu, a když si představím, že do toho všeho bych měla ještě prát, žehlit, vařit, uklízet, musela bych se minimálně jednou nechat naklonovat.

Po dohodě s manželem jsem zaměstnala u nás doma paní na úklid. Mně ubyla práce, paní si měsíc co měsíc vydělá slušné peníze, takže si myslím, že to je k užitku všem.

 

Myslím... tedy myslela jsem si to. Myslela jsem si to do chvíle, kdy jsem tuto novinku sdělila mezi řečí kamarádkám.

No jo, to si někdo žije....

Já bych se hanbou propadla, nechat si sloužit!....

Ty si ráda hraješ na snoba, co?....

 

Nejen tyto řečičky jsem si od svých „kamarádek“ vyslechla.

Vím, že mne za každým rohem pomlouvají a myslí si, jak ráda si hraji na bohatou dámu. Ano, máme dost peněz, ale nikdo už nevidí, jaké úsilí nás to stojí!

A to, že jsem si pořídila hospodyni? Nevidím na tom nic zlého. Spíš mi vadí, že ženy, které se dříve tvářily jako mé přítelkyně, nemohou unést to, že se mé rodině daří dobře a že si takovýto „luxus“ mohu dovolit.

 

Ony přijdou odpoledne domů a práci pustí z hlavy. Jenže já i manžel si nemůžeme prostě dovolit na práci nemyslet.

Ony nepochopí, jaká je pro mne úleva, když přijdu vyčerpaná domů a mám uklizeno, vypráno a třeba i uvařenou kávu.

 

Ve světě je přeci naprosto běžné, že rodiny mají služky. Jen u nás to lidé nějak nemohou překousnout.

A já si opravdu myslím, že je to jen pouhou závistí. Jak říkala má babička: Závist je jed pro přátelství.

 

Každopádně já si stojím za svým a všem ženám, které jsou aktivní a kterým práce přerůstá přes hlavu, vzkazuji:

Vykašlete se na své okolí a bez ostychu si klidně hospodyni najměte!

Jen vřele doporučuji vybrat paní, kterou vám poskytne nějaká kvalitní a seriozní agentura. Já si nemohu stěžovat, a i přes to, že mé „kamarádky“ ohrnují nos a hrdě chodí doma v zástěře, jsem ráda, že hospodyni mám!

 

 

 

   
20.04.2005 - Dům a byt - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [200] bednaroi [*]

  no já na hospodini nevidím nic špatného, mít málo času a dost peněz, tak si ji klidně pořídím taky, a na kamarádky co pomlouvají kašlu, pár jich takových mám, protože když se nám začalo konečně dařit, tak se s nami přestali stýkat, a vlastně ani nevím proč . Ale jako první služku si pořídím myčku nádobí, to mě děsně štve.

  superkarma: 0 18.05.2005, 15:59:16
 2. avatar
  [199] Miriel [*]

  Pro Gerdu: prosím přečtěte si vzkaz

  superkarma: 0 09.05.2005, 23:04:28
 3. [198] teruna [*]

  taky by se mi hodila hospodyně, sice nepodnikám, ale po práci chodím učit do jazykovky, to přicházím domů hodně pozdě a o víkendech jezdíme na chalupu, takže nestíhám. Doma mi práce stojí. taková hospodyně by byla prima. řečí kamarádek si nevšímej, akorát závidí.

  superkarma: 0 26.04.2005, 09:31:52
 4. avatar
  [197] pajda [*]

  V agnetuře, která mi posílá paní, se používá termín "hospodyně" - zní to docela dobře. Jinak platím taky stovku za hodinu, máme úklid na tři hodiny týdně - setřít prach, vytřít podlahy, vynést koš, umýt nádobí, posbírat prádlo a vyžehlit, je-li jaké. Paní má klíče od bytu naprosto samozřejmě - kdyby bylo sebemenší podezření z krádeže nebo dělala drby, přijde o práci a jinou v padesáti a bez vzdělání těžko sežene, takže tam žádné riziko nevidím...

  superkarma: 0 21.04.2005, 11:44:46
 5. avatar
  [196] Esťa [*]

  Taky radím, vykašli se na kamarádky...důležitější je pro tebe tvá spokojená rodina, ne?!! Tak pozdrav svou pečlivou hospodyňku a vzkaž, že by se taky mohla někdy stavit... :-)) Hezký den všem ze stověžaté matičky Prahy. E.

  superkarma: 0 21.04.2005, 08:05:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [195] r1911 [*]

  Ještě jsem nečetla jiné příspěvky, takže napíšu vlastní názor a pak hurá na ně. Asi jsem trochu prudérní, ale vadí mi slovo služka, má to pro mě trochu hanlivý nádech, působí to jako něco podřadného. (To slovo mám spojené s dobou dávno minulou.) Pomocnice v domácnosti nebo paní na výpomoc, to mi zní lépe. Nepodnikám, ale rozhodně o sobě nemůžu říci, že přijdu domů a pustím práci z hlavy, takhle to nefunguje, bohužel. A když by člověk přišel domů a měl všechno nachystáno, předpokládám, že by to byla úleva snad pro každého (aspoň většině by to určitě vyhovovalo a ne že to ony nepochopí). Ale chápu, že se asi i najdou tací, kterým by cizí člověk pobíhající po jejich bytě nevyhovoval.

  superkarma: 0 21.04.2005, 07:29:07
 2. avatar
  [190] sarobrouk [*]

  Jaštěrička: já občas saplatím jedné kámošce, co dělá uklízečku za velký úklid. Jsem teď na mateřské, ale můj muž mi nepomáhá, protože moc dlouho pracuje a to jsme se těsně před porodem stěhovali. Ale já uklízení nesmáším a v uklizeném se mi žije lepší, takže podplácím ségru, aby za mě žehlilaa vytírala podlahu a kámošku, aby vygruntovala a já si hraju s miminkem, kojím a vařím a peču a jsem klidná a šťastná a můj muž taky, protože si může hrát s Makčou a ne gruntovat koupelku. Já už jsem si to se svým svědomím vyrovnala a na lidi kašlu. A kdyby mě pomlouvaly moje kámošky, tak to nejsou kámošky, protože kámošky mě chápou, popř. to dělají jak já.

  superkarma: 0 20.04.2005, 21:03:22
 3. avatar
  [189] Kekka [*]

  Na tom přece není nic špatného. Když je ta paní ochotná to dělat a ráda si přivydělá, tak proč váhat. Na řeči závistivých kamarádek kašli. Kdyby na to měly, udělaly by to stejně.

  superkarma: 0 20.04.2005, 18:28:20
 4. avatar
  [188] Jaštěrička [*]

  mynynka: Jednou týdně na dvě hodiny.Pokud se zdrží,protože je velký binec,doplatím.Je to za běžný úklid.

  superkarma: 0 20.04.2005, 16:56:01
 5. avatar
  [185] Jaštěrička [*]

  Tak já se přidám se svou zkušeností.Jsem rozvedená, mám dva kluky, 17 a 10 let.K tomu náročnou práci,která mě baví a taky slušný alimenty, nevyskakujeme si, ale ani rozhodně hlady nehyneme.Klukům by myslím bylo jedno, kdyby leželo uprostřed obýváku lejno,ale mě to jedno není - v čistým a uklizeným se cítím líp.Zhruba poslední dva roky mám v práci opravdu zápřah a nestíhala jsem, víkendy místo abych si odpočla nebo se věnovala klukům , vypadaly jako v každé druhé české domácnosti - v jedné ruce vařečku, druhou jsem podepisovala úkoly, mezitím cpala prádlo do pračky a vytírala podlahy...podle toho to někdy vypadalo, 5 věcí najednou. Měla jsem v Praze přítele, svobodný, hodně vytížený. Vyzpovídala jsem ho,kolik platí, jak funguje to s klíčema a podobně.Pořád jsem váhala.Pak jsem v samošce viděla inzerát, že maminka na mateřské hledá podobnou práci a zavolala ji.Jenže už byla z mateřské,ale dala mi kontakt na svoji kamarádku - holčinu z Kavazu, která se sem přivdala.Od pohledu to bylo inteligentní a slušné děvče, vystudovala v Rusku angličtinu,ale tady byla bez práce, domluvily jsme se.Ze začátku měla jen klíč od baráku a od bytu jsme jí je nechávala ve schránce - jenže je to nepraktické A klíče může někdo ukrást. Myslím, že pokud máte trochu odhad na lidi nebo jdete přes agenturu, je riziko minimální - rozumný člověk si spočítá, že pokud máte jeho nacionále a něco by se ztratilo, je první, na koho padne podezření. Děvče nedávno sehnalo stálou práci ve své původní profesi - moc jí to přeju,ale mě přibyly vrásky, doma jsme si všichni zvykli - já na to,že nejsem tak utananá a děcka,že na ně mám opravdu čas a taky po nich neječím,že by měly víc pomoct .Naštěstí se mi podařilo najít náhradu a jsem moc spokojená. Můžu vřele doporučit.Argumenty,že je to drahé - je a není, dám za měsíc asi 1000,- Kč, člověk je kolikrát utratí za úplný blbosti - za časáky, za cigára....já je prostě radši dám za to,že mám volné víkendy a klid a pohodu.Kamarádky tiše závidí - v dobrém, extchyně pomlouvá - což je mi fuk.Tož tak.

  superkarma: 0 20.04.2005, 16:48:12
 6. avatar
  [182] Tesay [*]

  znám rodinu, kde oba manželé vedou firmu a taky k nim chodí paní uklízet (paní znají, protože u nich dříve než šla do důchodu pracovala) oba tedy když přjdou z práce tak se věnují rodině, nebo svojim koníčkům a nejsou stresovaní z toho, že je doma nepořádek. a tak to má být, vydělané peníze investují do času s rodinou a ještě dají druhému přivydělat.

  superkarma: 0 20.04.2005, 16:21:34
 7. avatar
  [179] anitech [*]

  Pettys: no právě proto i pro další věci ty ženské prohlásily, že hospodyni už nikdy v životě.

  superkarma: 0 20.04.2005, 15:47:01
 8. avatar
  [178] Pettys [*]

  Anitech 123: Ještě k tomu článku ,já si to dovedu docela dobře představit. Při studiích jsem si úklidem přivydělávala a zdravotním středisku a mám taky zajímavé zážitky, např. vrátná pořád louskala ve své kukani ořechy a pak mě třeba třikrát za dvě hodiny volala, abych to šla uklidit. A druhý den tam byly zase skořápky na zemi. Sestra zase před mýma očima otrhávala uschlé listy z kytky a házela je na zem. Známá zase na paní nastražuje různé pasti, aby mohla prudit.

  superkarma: 0 20.04.2005, 15:32:12
 9. avatar
  [177] Pettys [*]

  Sirikit 126: To je přesně to, co bych potřebovala. I to vyzvedávání ze školy by bodlo. Ale ať počítám jak počítám, vyjde mi to, pokud jde o denní pomoc, tak na 10 000 měsíčně a to by manžel do toho nedal, to už by radši zaměstnal další sílu ve firmě. Moje kamarádka má paní za 100Kč na hodinu, levnější nesehnala. Těch 50 je opravdu lidovka.

  superkarma: 0 20.04.2005, 15:16:58
 10. avatar
  [170] Jaštěrička [*]

  anitech: Děkuji

  superkarma: 0 20.04.2005, 14:57:57
 11. avatar
  [169] Sirikit [*]

  Moje bývalá kolegyně, co je už pár let v důchodu, aby se doma nenudila, pracuje jako hospodyně a chůva u rodiny, která vlastní speditérskou firmu. K obapolné spokojenosti, podotýkám. Ráno odvede oba chlapečky jednoho do školy, druhého do školky, pouklidí co je třeba, nakoupí podle vzkazu. Odpoledně zase oba chlapečky vyzvedne ze školky i ze školy, vyvenčí psa, když je třeba tak s chlapečky jde na procházku, vezmou i pejska, ochotně se starším napíše úkoly, občas něco uvaří nebo připraví. Pracovní dobu má různou, podle potřeby. Pokud je některý chlapec nemocný, zůstává s ním třeba do večera. Pracuje za 50 Kč na hodinu. Oba chlapci jí říkají teto a doslova na ní visí. Má na ně totiž čas, vyslechne je, poví jim pohádku, jde s nimi na prolézačky nebo na procházku do lesa. Rodiče jsou bez starosti, děti nejsou stresované a myslím, že i moje bývalá kolegyně je velmi spokojená.

  superkarma: 0 20.04.2005, 14:56:03
 12. avatar
  [168] Pettys [*]

  Triss 124: Já to nestíhám spíš psychicky, když přijdu večer a vidím ten binec, jsem okamžitě vytočená a nepříjemná buď na malou nebo na manžela. Tak se snažím to nevidět a dělat, že to neexistuje.
  To množení bordelu v praxi vypadá tak, že manžel při hledání něčeho vyhází půl skříně a dcera pobíhající s jídlem po bytě do toho nakydá například kečup . A podobné situace. To bych musela chodit v závěsu za nimi a hned to uklízet. No, já jsem byla vychovaná tak, že s jídlem od stolu se nesmí a co jsem použila, muselo zpátky na své místo. Tohle jsem u své rodiny nedocílila, jsem nedůsledná, ale máme na sebe málo času, tak ho nechci trávit buzerováním bližních.

  superkarma: 0 20.04.2005, 14:16:19
 13. avatar
  [165] anitech [*]

  stafford: asi jo. Asi máš pravdu.Já jen ,co jsem se dočetla v tom článku víš, tak jsem moc ráda, že jsem tak dobře našla.

  superkarma: 0 20.04.2005, 14:04:09
 14. avatar
  [164] stafford [*]

  anitech:neboj,zvládla.A byla by skvělá jako ta tvoje.Ono by ti to totiž nedalo-vzít si peníze a neudělat všechno pořádně.Teda aspoň u mě to tak funguje.To by mě hanba fackovala.Nezapomeň,že se tam potom zase vrátíš a ty peníze dostaneš znovu.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:59:58
 15. avatar
  [163] stafford [*]

  FENG:kontakt?Myslím,že prozatím by mohlo stačit město.Vzhledem k tomu,že se tu scházejí lidi z celé republiky-tak z Kladna by se mi třeba do Ostravy fakt dojíždět nevyplatilo.Ale kdyby to bylo poblíž.........jdu do toho.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:53:07
 16. avatar
  [162] anitech [*]

  stafford: mám taky pocit, že bych zvládla ještě jednu domácnost, jenom se obávám, že by už nebyla tak skvělá jako ta, co ji mám teĎ.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:50:12
 17. avatar
  [157] Pettys [*]

  Triss: tak to my jsme právě ve stadiu, že se bordel snažíme ignorovat, aby nedocházelo k hádkám. Ale taky to není to pravé ořechové. Vím, že někdy se k úklidu odhodlat musím a že to za mě nikdo neudělá. Navíc od určitého stupně mám pocit, že ten bordel žije svým vlastním životem a sám se zvětšuje . Nic nemůžeme najít, prostě záhady Bermudského trojúhelníku.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:43:50
 18. avatar
  [152] stafford [*]

  Tak taky pohled z druhé strany:mám na starost dvě domácnosti.Vlastně tři,když připočtu tu svojí.V jedné domácnosti uklízím už asi 3roky a v druhé 2.Myslím,že spokojenost je na všech stranách.Jedná se o běžný úklid-kuchyně,koupelna,setřít prach,vytřít podlahy.
  Dokonce mám klíče od obou svých rádoby zaměstnavatelů a nikdy by mě nenapadlo toho zneužít.
  Moje děti chodí do školy a já si je může ráno vypravit a odpoledne se jim zase plně věnovat.
  Nikdy jsem v žádné agentuře nebyla(dostala bych totiž méně peněz).Mzdu nemám hodinovou,ale pevnou.Udělám vše co je třeba a jak dlouho mi to bude trvat,to je moje věc.
  Finanční podmínky jsou super,jen bych uvítala kdyby to bylo častěji.K oboum docházím zhruba jednou za 14dní.
  Neměnila bych.Chovají se ke mě slušně a v žádném případě povýšeně.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:41:59
 19. avatar
  [151] anitech [*]

  Feng: ber to prosím tak, že jsou i jedinci,kteří mají rádi domácnost jinak než že se tam dá jen vegetit.Prostě mají rádi pořádek

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:40:50
 20. avatar
  [146] Deja [*]

  Feng: právě, že jsem si přečetla!!!!!!!!!!! a hlavně celé, ne jen tu první větu.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:36:18
 21. avatar
  [145] Pettys [*]

  Anitech: ty se úklidem živíš. V jakém stavu musí být domácnost, když přijdeš, je na to nějaká domluva? U nás je věčně někde něco vyházené a já mám obavy, že se tím nikdo prokousávat nebude. Kamarádka má s paní domluveno, že udělá všechny povrchy, ale nikde se nesmí nic válet a překážet. A u nás je největší problém právě ta rozházenost. A i kdybych večer předuklidila, rodinka stačí byt rozbordelit ráno, když se vypravuje. Příklad: hledá se tričko a vyhází se kvůli tomu půl skříně, na postel i na zem

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:32:52
 22. avatar
  [138] Deja [*]

  Feng: než začneš mam-ču osočovat, tak si pořádně přečti, co napsala!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:27:16
 23. avatar
  [133] anitech [*]

  Pettys: ne, v tom článku o kterém jsem mluvila si třeba paní stěžovala na dceru zaměstnavatelů,která ležela na sedačce a házela ji na zem drobky a pokřikovala na ni, že špatně uklízí,že to tam nechala. No každá práce má svoje. Ale většina těch žen, které to dělaly se shodly v tom, že už by to dělat nechtěly.Tak jako rodina tě může obvinit, že jsi něco rozbila nebo nedejbože ukradla

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:20:39
 24. avatar
  [132] Pettys [*]

  Anitech: tak jsem ten článek našla, ale je tam jenom úvod. To nejlepší chybí. Já jsem už před časem podobný článek někde četla a byl tam rozhovor s paní, která utekla z rodiny dvou VŠ vzdělaných lidí, kteří jí schovávali nádobí na umytí na zemi pod oknem, když už se nevešlo a pod. Chodila dvakrát v týdnu a oni mezitím nedělali nic. Bylo to tam tak podrobně popsané, že jejich známí je museli poznat. Najali ji rodiče mladého pána, kterým vadilo, jak mladí žijí. Mladým nic divného nepřišlo.U nás je to taky občas eňo ňůňo, tak tí asi radši žádnou dobrou duši nezatěžovat.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:16:43
 25. avatar
  [131] mam-ča [*]

  Feng: 91. Tak předně : neblábolím. Dovolila jsem si napsat svůj názor, na který mi doufám neupíráš právo.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:15:40
 26. avatar
  [130] gerda [*]

  jak jsem níže psala, potřebovala bych kontakt na agenturu, která eviduje zájemkyně o práci hospodyně. Dívala jsem se na Internetu, ale bohužel, skoro všecko je v Praze a nic tady u nás v okolí (Olomouc). Práci hledá mladá maminka, pečlivka. Nemáte někdo tip? Díky.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:12:40
 27. avatar
  [129] anitech [*]

  Martin_Beck: no vidíš to člověče, já si dala inzerát, že budu takovým samotným uklízet a chodily mi samé erotické návrhy a dokonce jeden šikula se mě ptal, jestli ta stanovená hodinová cena je včetně erotiky.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:11:38
 28. avatar
  [128] anitech [*]

  Pettys: nemyslela jsem to zle, jenom podle toho článku tam ženy říkaly, že někdo je vstřícný a jiný,že za své peníze chce i nad rámec možností a domluvy. Někdo se k zaměstnancům úklidových firem opravdu chová povýšeným způsobem jako ke služce. Schválně špiní už uklizené a podobně. Takhle jsem to myslela.Já musím říct, že jsem natrefila na úplně mimořádnou zaměstnavatelku. Snažím se pracovat kvalitně,klíče od bytu mám a přísahám ,že do zásuvek nelezu.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:09:42
 29. avatar
  [125] Pettys [*]

  Aniech: A co je dobrá a slušná domácnost? U nás by to byl spíš adrenalinový zážitek . Není ten článek někde na netu? Asi už nikoho ani nebudu hledat, anžto by od nás každá paní hned utekla.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:05:44
 30. avatar
  [124] Pettys [*]

  Když už jsme u toho, teplo domácího krbu raději udržuju tím, že něco dobrého uvařím a úplně nejraději tím, že podnikneme nějakou společnou akci. Normální úklid mi až tak moc nevadí, ale úklid ve stylu prokousávání se hromadou krámu mě přímo s..e, zvlášť kdyz na to zbývají jen noci a víkendy. Ale to je můj problém. Pořádek u nás asi nikdy nebude a blbý řeči budou pořád.

  superkarma: 0 20.04.2005, 13:02:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme