Je to opravdová top star mezi pokojovými rostlinami, snoubí v sobě všechny manýry, které mají opravdové hvězdy mít – trochu výjimečnosti, luxusu, vyzývavosti i erotiky. Proto pokud chcete mít doma hvězdnou rostlinu, zvolte právě Anthurium.

No právě. Jestli nás to tak trochu neodrazuje od koupě.

 

Poslední dobou ji prodávají i v supermarketech. Je opravdu krásná a není drahá. Dobrá kombinace. Přesto jsem odolala a nedala si ji do vozíku.
„Bude určitě náročná na pěstování, když vypadá tak exoticky, přece ji nezařadím do zástupu umořených kytek?"
Občas se dívám na Loskutáka. Překousnu křečovité baviče a nechám se poučit. Zrovna šla reportáž o zmíněné květině a k mému překvapení: Není jedovatá, náročná na údržbu" a kvete překvapivě dlouho.
Asi si ji koupím.

Jestli o ní také uvažujete, přečtěte si následující řádky:

Je to ideální solitéra, která se hodí především k lidem s vyhraněných názorem, vkusem, prostě pro individualisty. Ale umí také v bytě navodit atmosféru smyslnosti a erotična, zvláště pokud si vybereme rostlinu s červenými toulci. Někteří návrháři ji nyní v interiéru často kombinují s lesklými a třpytivými materiály, což tento pocit podporuje.  

 

Navzdory svému vzhledu překvapí svojí nenáročností. Anturii se nejlépe daří na světlém místě, proto ji v zimě přemístěte blíže k oknu. Zejména v létě je náročná na zálivku, během vegetace květináři doporučují dvakrát týdně přihnojit, naopak v zimě je nutno zálivku omezit s přihlédnutím k teplotě místnosti, avšak substrát nesmí nikdy vyschnout. Pro její pěstování je vhodná pokojová teplota s vyšší vlhkostí vzduchu. Ale jako každá hvězda je trochu citlivá, v tomto případě na průvan a chlad, pozor, teplota nesmí klesnout pod 15 °C.


V mnoha milostných příbězích hrála tato rostlina hlavní roli, pomohla mladým mužům nalézt cestu k srdci milované ženy či usmířit se. Aby ne, vždyť z ní smyslnost a erotika přímo prýští. Je to s trochou nadsázky barevný chameleon – jednou je oblečená v hříšně červené, jindy ve svěže bílé, luxusní zelené nebo nápadně oranžové… Šíří kolem sebe šarm; floristé říkají, že kdo má v bytě anturii, zná trendy. Zejména v moderně laděných prostorách si díky svým výrazným liniím a exotickému vzhledu našla mnoho zastánců.

Máte ji doma?
Jak jste s ní spokojená?
Ja opravdu tak snadné ji pěstovat?
Podělte se o zkušenosti.

 

Reklama