Dobré šedivé dopoledne, provoněné vanilkou a skořicí.
 
V naší rodině jsme byly dvě holky, po pěti letech od sebe. Když se sestra narodila, už jsem nějaký ten rozum měla a docela si to užívala. Pamatuji si, že jsem jí zpívala My máme Janičku, hedvábnou bradičku".

Postupem času, tak jak se naše nároky a možnosti zvyšovaly, se dostavovaly i sourozenecké hádky a boje. Samozřejmě, že nejčastěji se jednalo o úklid pokojíčku, mytí nádobí a podobně. Dokonce jsme se postupem času dopracovaly i k rozpisům, co která ten den udělá.

Musím zde složit poklonu našim rodičům, že se mezi nás nevměšovali, takže jsem nějak nepocítila tu frustraci z toho, že jsem byla starší, a tudíž jsem za všechno mohla, protože už jsem měla mít rozum. Pokud už jsme překročily únosnou a snesitelnou mez, tak jsme to odnesly obě dvě rovným dílem.

A jak čas ubíhal, začala moje mladší sestřička chodit na gymnastiku. Pomalu, ale jistě jsem začínala ve vzájemném pošťuchování prohrávat. Měla vetší sílu. Ale já si našla jinou taktiku. Místo ran jsem ji začala lechtat. To byl nejhorší způsob, jak se pomstít. Ale účel světí prostředky, začala jsem opět vyhrávat. Dokonce jednou to už nevydržela a počůrala se. Následky jsme tajně uklízely obě dvě, aby naši na nic nepřišli.

Jasně, že v obodobí puberty začala nosit moje hadry" a používala moji kosmetiku, ale i to jsme nějak ustály, i když bez komentářů se to samozřejmě neobešlo. Nějak si ani nemůžu vzpomenout, že bychom chodily za rodiči a žalovaly na sebe, že ona tamto a tahleta zase ono udělala či neudělala. Vždy jsme si to vyřídily mezi sebou.

Dnes se věkový rozdíl smazal a my si báječně rozumíme a nedaly bychom na sebe dopustit. Sestřičko, mám Tě moc ráda!
 
Hezký den
 
Julie75


Děkujeme za krásný příspěvek :).

To já se s bratrem přestala prát, až když mi bylo dvanáct a on mě přerostl a byl silnější. A ty poslední rvačky" byly dost ostré - prorazili jsme koupelnové jádro a podobně :). Teď má bráška takový roztomilý zvyk - když mě potká, skočí mi kolem krku. Doslova. Což je při tom, že je o dvě hlavy větší a o kus těžší, docela sranda :).

redakce@zena-in.cz

Reklama