Rasu psa si člověk vybírá nejen podle povahy, ale i podle vzhledu, někomu se líbí malí, někomu velcí psi. Čtenářce s nickem Pilz se líbí právě spíš větší...

Máte ráda spíš větší, nebo spíš menší psy? Čtenářka Pilz má raději velká, ale osud jí přivedl do cesty plemeno menší...


Dobrý den, mám ráda spíš větší plemena psů, ty se však do bytu nehodí bohužel. Moje tchýňka měla Betynku, byla písková, hodně chlupatá, střední velikosti moc milá, bystrá, inteligentní. Byl to holandský pinč využíván na pastvách. Zemřela v 15 letech. Pro tchýňku to byla velká rána, stále po ní smutnila a když už nám připadalo smutnění až moc, tak jsme se rozhodli, že Ježíšek donese rozptýlení, ovšem tchýňka to netušila neb stále říkala, že už pejska nechce. Začali jsme hledat štěňátko, chtěli jsme holčičku, černou prozměnu. Rozhodili jsme sítě po přátelých a zadařilo se. Ve vsi, kde žila moje babička měli 2 štěňátka půlroční, byla zima měli je v kůlně, byla špinavá, zanedbaná. Jedno bylo hnědé, taková chudinka vystrašená, snad i nemocná a druhé černé (střední pudlíci bez papírů) a to bylo veselé, hned vítalo, běhalo kolečka...

pudlík

A bylo jasno, šlo s námi černé, tedy šla, byla to holčička. Když jsme ji dovezli domů, hned jsme ji vykoupali a nakrmili a druhý den dovezli tchýňce, že Ježíšek dárek posílá. Ouha tchýňka stávkovala, že psa nechce, ovšem štěňátko bylo tak milé, že si tchýňku během chvilky omotalo okolo ťapiček :-)) a bylo to v pohodě. Divoška dostala jméno Besinka a její panička byla šťastná. Bohužrl tchýňka po pár letech vážně onemocněla a po třech letech nemoci podlehla po Vánocích. Letos to bude 2 rok. Tak máme ten dáreček (dědictvý) doma my. Pro Besinku to bylo chvíli těžké (tak jako pro nás), takže z ní je teď absolutní mazel, to co nestihla tchýňka jsme doladili my :-)

pudlík

Spinká s námi v posteli, má ráda drbání bříška (vydrží i 2 hod. )ráda si hraje, je velmi opatrná, když ucítí naše prsty v tlamičce hned couvá a líže, přitom se nic neděje, nikdy nestiskne. Děláme si z ní legraci, že je křížená s kočkou, neb má kočičí pohyby a náviky. Sedá si s ocáskem omotaným okolo těla, pořád se myje, okusuje si drápky (přesto škrábe), plíží se jak tygr, když vidí pejska, to si chce hrát, i když to lidi děsí. Je inteligentní, bystrá, mazaná. Koupelny se bojí, kvůli koupání, to jí však nevadí, když je tam na zemi prádlo připravené do pračky. To ho bere a roznáší po bytě. Nic nepotrhá jen to nosí. Je to náš milovaný blázínek. Máme doma stále veselo.

S pozdravem,
Pilz

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední odpolední novince se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu.

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

A kterých 5 čtenářek za svůj příspěvek získalo slíbených 2.000 extra bodyů do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama