Etická stránka věci přitahuje čtenářku Aesinku ke KDU-ČSL. Do své volby si nechce nechat mluvit, rozhodnutá je pevně. Líbí se jí třeba prorodinný program strany.

Svoji špetku do politické třenice se rozhodla dnes zaslat také čtenářka Aesinka...


Moje volba by se asi řadě lidí nelíbila, ale je mi to fuk, je to moje volba. Mám ráda poklidný střed, jsem věřící, a tak můj hlas patří KDU-ČSL. A proč právě tato strana?
Líbí se mi její prorodinná politika, myslím si, že právě rodiny potřebují hodně pomoci. Myslí i na staré a znevýhodněné občany, dívá se na etickou stránku věcí.
Nemůžu říci, že ve všem s touto stranou souhlasím, na něco mám i jiný názor, ale pořád je mi asi ideově nejblíže. Navíc tam přibyli noví i mladší lidé, zdají se mi rozumní a poctiví. Snad nezklamou.
Využuji navíc možnosti kroužkovat a dám svůj hlas lidem, jejichž práci znám a vidím jejich výsledky. Ne někomu neznámému, o kom nevím, kde se na kandidátce vzal...
Zároveň doufám, že volby dopadnou dobře pro více nových stran, politická scéna mi připadá zatuchlá a usazená, bylo by dobře ji trochu provětrat. Snad to nedopadne tak  neslavně, jako s Véčkaři.
Velmi sympatickou vůdčí osobnosti mají Piráti, ovšem chybí mi představení nějakého sociálního a zdravotního programu.
Kdyby se dávaly antihlasy, asi bych se upsala, tolik špíny je v politice!
Doufám, že z voleb vzejde nějaká nová osobnost, čestná, poctivá a pracující pro blaho naší země. Ale jsem v tom zároveň i trochu skeptická. Zvláště když vidím, jak v poslední době někteří zkouší manipulovat s demokracií.
No, každopádně budu ráda, když ty volby posunou naši zem kupředu a ne zpět.

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. 10. 2013: Volby 2013

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která z dnešních přispěvatelek získala knižní dárek: Osobnosti českých dějin (Knižní klub).

dejiny

Reklama