Novinky

Mám ráda pohled přes umyté okno

Dneska je opravdu hodně příspěvků. Teď se nám sešly další dva pohledy na mytí oken, od čtenářek murc a Šárky. Můžete si přečíst, čím murc myje okna a co je nejhorší pro Šárku.

I vám, milá murc a Šárko, moc děkuju za příspěvky k tématu. A přeju hezký den.


Ráda bych razila heslo „okna nemyju, protože miluju ptáky a nechci, aby si zbytečně o naleštěné okna rozbíjeli zobáky“, nicméně tuto domácí práci mám docela ráda a hlavně mě těší ten výsledek. Netroufnu si odhadnout, kolikrát ročně okna myju. Myju je podle potřeby a když se mi zrovna chce. Mám ráda pohled ven přes umyté okno. A i když mi zpravidla déšť musí mé dílo do několika dnů „spravit“, neváhám a jakmile vyjde sluníčko, vrhnu se do díla znovu :-) 

V bytě mám 5 velkých oken a 3 malé, na chodbě 2 střední. Nejméně mě baví umývání po zimě, kdy jsou okna opravdu hodně špinavá. Práci si vždy rozložím na více dnu, minimálně na 2 dny. Co se týká čistících prostředků, vyzkoušela jsem jich hodně a taky některé babské rady. V drogérii se železnou pravidelností šáhnu po Clinu, ale v současné době jej používám jen na leštění zrcadel, popř. k rychlému odstranění následků po koukání z okna s mými dětmi.

Co se týká babských rad, vyzkoušela jsem mytí pudinkem (do kbelíku s teplou vodou se rozmíchá pudinkový prášek) a okna, která jsou zbavená hrubých nečistot se tím umyjí a vyleští do sucha. Více se mi však osvědčila voda s octem. Okna nejprve zbavím hrubých nečistot pomocí houbičky a Cifu a následně přetřu vodou s octem a vyleštím starou látkovou plenou.

Nedávno jsem zahlédla reklamu na Clin s octem... asi ho vyzkouším ;)

murc


Dobrý den,

taky nerada myji okna, mám ty velké, hlavně v obýváku. Když vzpomenu na loňské jaro, tak se některá okna domývala po Velikonocích. Kvůli sněhu, a škaredého počasí. A taky, když si vzpomenu na to, že dříve se okna musela šroubovat, a jeden musel ty okna držet, tak to u těch plastových tak není.

A to je paráda. Nejhorší je pak pověsit ty záclony, ale s tím mi pomáhá manžel. Ponadává… a je nám pak hezky na světě, když jsou hezky umytá.

Šárka

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

 • Kolik máte doma oken?
 • Kdo je u vás doma myje?
 • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
 • Jak často okna myjete?
 • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

   
27.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] átéčko [*]

  Já Clinem přetřu i nerezový sporák, protože na něm po všem ostatním zůstávají šmouhy. Obkladačky, zrcadla...

  superkarma: 0 27.03.2014, 17:11:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme