Čtenářka kobližka vzpomíná na dobu, kdy v kinech po týdeníku zazněl gong a roztáhla se opona. Děkuji Vám kobližko za vzpomínku na dobu, kdy jsem do kina chodil na Vinetůa a Šimona a Matouše…

Hrdinové mých dnů

Film miluju.Bez uzardění se ale přiznám,že těm dnešním ani moc nerozumím,nebo možná nechci rozumět,nevím.

Ale do kina jsem chodila velmi často,favoritem pro mě byly filmy italských režisérů a francouzká kinematografie.A vůbec mi nevadily titulky,naopak,byla jsem ráda,že slyším hlas Delona,Mastroianniho,nebo Sophie Loren.

Jééé.....to byla doba,kdy jsem ve zšeřelém sále prožívala dobrodružství Tří mušketýrů,byť jako dívka.Jejich statečnost,odvaha a  přátelství, mě poznamenaly na celý život.Obdivovala jsem,že se vždy dokázali bít pro čest dámy....no jo,ale doba velkých citů a vášní je nenávratně pryč!

Přiznejme si,která z nás někdy netoužila být sladká Sue z filmu Někdo to rád horké ?Zůstala mojí favoritkou....nebo taková krásně živočišná Sophia Loren....jak chodila,jako by šla neustále proti slabému větru.Všimli jste si toho někdy?Její hrdinka z filmu Horalka mě ještě dneska bere dech.Nebo křekhá  Audrey Hepburn  a její Prázdniny v Římě.Která z nás se jí nechtěla podobat?

A velkou hrdinkou pro mě byla Anna Karenina.Nebo chlapecký Delon....můj hrdina,třeba ve filmu Dva muži ve městě....Ale přece jen,když filmoví tvůrci přenesli na plátno literární předlohu Emily Brontëové Na Větrné Hůrce,stala se na dlouhý čas tou mojí hrdinkou právě Kateřina Earnshaw.......

Neměla jsem v oblibě,a to nemám ani dneska,hrdiny typu nějakého ranaře a svalovce,takže to šlo mimo mě.

Dneska už do kina nechodím,ztratilo pro mě tu neopakovatelnou atmosféru napětí a očekávání,kdy po nezbytném týdeníku zazněl gong a roztáhla se opona.....ale na své hrdiny jsem nezapoměla.

Nemohla bych jmenovat jednu,či jednoho,to bych ublížila těm ostatním.

Přeju krásný den,

kobližka.
Text nebyl redakčně upraven


Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

  • Milujete filmové kulturisty?
  • Nebo raději drsné romantiky?
  • Něžné ztřeštěnce?
  • Chlípné ďáblíky?
  • Máte jednoho filmového herce, či postavu, kterou milujete?
  • Z koho hereckého umění, ve které roli, jste paf?

Své úvahy, příběhy, vyznání, ukázky z filmů, prostě cokoliv vás k tématu dne napadne, posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k dennímu tématu, dnes kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama