píše naše čtenářka s nickem Tina5. Na svých milovaných podzimních procházkách se dokáže celé hodiny dívat na ty stromy a je nechává se unášet jejich majestátní krásou

Milá redakce, když jsem byla mladší, neměla jsem podzim ráda. Samá zima, mokro, bláto.. ale jak stárnu, začínám se na podzim dívat jinýma očima, možná ho i začínám trošku chápat..

Připadá mi, že každý strom, každý list má jinou barvu. Stejně jako na jaře každý lístek má jiný odstín zelené, na podzim příroda hraje snad všemi možnými i nemožnými barvami.

Miluju procházky. Miluju procházky do přírody, do lesa, úžasně si vyčistím hlavu, pokud se dostanu do lesa, cítím ze stromů velikou sílu a jsem zas plná energie. Jen musím smutně přiznat, že času je nějak méně a méně, ale to mi nebrání se aspoň na chvilku během dne zastavit a aspoň se pokochat pohledem na zalesněný kopec naproti našemu domu, který opravdu hraje všemi barvami.

Je to úžasný pohled. Mám i pár zamilovaných stromů samotářů, stojí majestátně, široko daleko nikde nic a je úžasné ty stromy pozorovat. Úplně mě fascinují a dokázala bych se na ně dívat celé hodiny. Už jsem prosila manžela, ať mi je vyfotí a nechala bych si je zvětšit a dala si je na zeď, ale bojím se, že by to bylo jako s pohádkami.

Když začaly videa a honem jsme nahráli všechny možné pohádky z tv, najednou Vánoce jakoby malinko ztratily na svém lesku.. jako dítě pro mě měly Vánoce veliké kouzlo spojené právě i s pohádkami, protože byly vzácné jen vánoční a najednou jsme si je mohli pustit kdykoli..

tak proto jsme nakonec mé milované stromy nefotili a raději si čas od času vypravíme na úžasnou procházku a vychutnáme si stromy naživo. A pokud prší? Upřímně bych byla nejraději zalezlá třeba s knihou nebo pletením v teploučku, ale děti milují kaluže a já jsem nakonec ráda, že jsem se dokázala zvednout a je mi nádherně..

Všem děkuji za krásné fotky, já nepřispěji.

Krásný barevný podzimní čas všem.

Tina5

Milá Tino5, nevadí, že jste nepřispěla fotkami, podle vašeho krásného popisu si dokážeme ty stromy živě představit.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama