Styl

Mám nohy po tatínkovi

Milé ženy-in, dnes plynule navážeme na předchozí témata a budeme se věnovat kráse těla. Minule jsme se kriticky, ale i pochvalně podívaly na svá prsa a pasy. Tentokrát se zaměříme na část těla, která je hned po ňadrech tou nejsledovanější. Na nohy. Mít krásné nohy je jistě přednost, která se dá náležitě využít.

nohyPřede mnou stoupala po schodišti dívka. No dívka, holka krev a mlíko. A měla křiklavě oranžové punčocháče. Od toho se nedaly odtrhnout oči. Zpočátku jsem si tak v duchu mudrovala něco o špatném vkusu, ale pak jsem si musela říct: Proč ne?

Jsou to její nohy, její sebevědomí a nikomu do toho nic není. To, že bych si já se svýma klikatýma nohama nevzala ani černé, natož takhle řádivě oranžové, je vlastně můj problém.

Díky svému mindráku nevylezu ani v nejparnějším létě v šortkách, natož v krátké sukni. Se svojí postavou jsem vcelku spokojená. Jediné, co bych (čistě hypoteticky) vyměnila nebo chtěla hezčí, by byly nohy.

Jak já vám, holky, s pěknýma nohama závidím! Chtěla bych si alespoň jeden den v životě vyzkoušet, jaké to je mít krásné dlouhé nohy a sklízet obdivné pohledy mužů. Současná móda má takových možností, jak je ukázat. Už jenom úzké džíny v kozačkách. Strašně se mi líbí, jsou tak sexy. Ale já si je se svými óčky prostě netroufnu nosit.

A tak jako se jiné stydí za svoje špeky, malá nebo zase obří prsa, povislý zadek, třaslavá stehna a celulitidu, tak já mám zase tenhle problém. Jenomže všechno předchozí se dá při troše dobré vůle nějak redukovat, ale krátké nohy do O se dají leda tak schovat. A tak je schovávám a všelijak maskuji v kalhotách. Nejraději s širokými nohavicemi nebo do zvonu.

Často si uvědomujeme spíš své nedostatky. Na svoji postavu se díváme možná až moc kriticky. Nebo ne? Přeháním? Máte ráda svoje tělo, konkrétně svoje nohy? Už jste překonala své pubertální mindráky a smířila se s tím, co vám příroda nadělila? 

Já už jsem se snad smířila. Co jsem mohla ovlivnit, jsem ovlivnila, co jsem změnit nemohla, nechala koňovi. Prostě neukazuji to, co se mi na sobě nelíbí, ale klidně se pochlubím tím, co je na mně hezké.

Člověk přece nemůže mít všechno.

Jak jste na tom s krásou nohou vy, milé ženy-in? Jaký mají tvar? Jsou rovné, do X, nebo do O?  Jste na své nohy pyšná, nebo spíš naopak? Ráda je ukazujete, nebo je schováváte? Jsou vaše nohy hezké od přírody, nebo jste na nich musela zapracovat cvičením? Co se vám na nich líbí a co ne? Chtěla byste je delší, štíhlejší, svalnatější, hladší?

Pokud se chcete připojit a vyjádřit k dnešnímu tématu, bude mi potěšením. Na vaše příspěvky věnované nohám se budu těšit na adrese:

redakce@zena-in.cz

I tentokrát mám pro vás připraven dárek.

   
27.09.2010 - Krása - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] Dana Haklová [*]

  Chcete-li se k dnešnímu tématu vyjádřit, napište na redakce@zena-in.cz

  superkarma: 0 27.09.2010, 09:15:05
 2. [5] Rikina [*]

  Nemyslím si, že mám nějak obzvlášť úžasné nohy, ale šortky i krátkou sukni si klidně vezmu, když je na to počasí, a neřeším. Sml80 Z přesvědčení, že každej kouká zrovna na moje nedostatky a nemá nic lepšího na práci, než si o nich myslet ošklivé věci, jsem vyrostla někdy v 17 letech. Sml57 Jo, jasně, kdyby se někde rozdávaly krásné dlouhé štíhlé elegantní nohy, tak si jdu taky do fronty, kdo by nešel. Sml32 

  superkarma: 0 27.09.2010, 08:31:33
 3. [4] Anai [*]

  Lilinka — #2 Jéje, co bych za Tvé nohy dala.... holt každý chce to, co nemá!

  superkarma: 0 27.09.2010, 08:29:50
 4. [3] Anai [*]

  Ráda svoje nohy nemám, jsou tlusté a špatně tvarované (tlustá kolena) a byly takové, i když jsem mívala o 10 kg méně a bohužel už tehdy (asi od 15 to rostlo) byly "vyzdobeny" provazci křečových žil. Takže mini jsem sice nosila jako mladá, ale jen pod tíhou diktátu módy a vždy se soustředila na kalhoty. Pouze když jsem si nechala žíly odoperovat a pak extrémně zhubla na 49 kg (asi na dva měsíce), vypadaly paradoxně "k světu",  tuk zmizel i z kolen (zato já vypadala jako "filmová hvězda" - tedy nepřijatelně pro normální svět). Takže nejen z prsou, ale i z nohou jsem mívala a mám celý život trauma, protože právě jsem vždy slýchávala, že to jsou nejdůležitější atributy krásy, dnes už si to nemyslím, ovšem v mém věku je to prakticky jedno Sml16

  superkarma: 0 27.09.2010, 08:28:16
 5. avatar
  [2] Lilinka [*]

  Mám hubená lýtka a kvůli širokým kyčlím mám nohy do písmene V. Sml54 Nic moc krásného, ale mohlo by to být i horší. V parnu si klidně krátkou sukni vezmu, přece se neuvařím.

  1. na komentář reaguje Anai — #4
  superkarma: 0 27.09.2010, 08:23:32
 6. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Nohy a oci. To je, na co muzu byt pysna, ja starena. Sml22

  superkarma: 0 27.09.2010, 01:47:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme