Někde jsem četla, že láska hory přenáší, ale nekouká, kam je staví. Asi na tom bude něco pravdy. Na mně právě jedna taková hora přistála. I když, ono to je vlastně už docela dávno - už tři roky. Ale není to lepší - je to čím dál tím horší a já už vážně nevím, co mám dělat. A tak vás prosím o radu...

Zamilovala jsem se. To by samo o sobě nebylo tak zlé, ale já se zamilovala do ženatého chlapa. Je milý, krásný, pozorný... Prostě ideál. Vydržím se na něj dívat celé hodiny. A poslouchat ho. A je to můj dobrý kamarád. Neuvěřitelně si rozumíme - i beze slov. Jenže jeho žena je taky moje kamarádka - a je to prima holka. Ale před dvěma měsíci se pohádali. A to je právě ten problém. Tedy ten první.

Já už se před dvěma roky smířila s tím, že to bude platonická láska - že ho nikdy mít nebudu. Ani jsem to nezkoušela. Prostě není volný a basta. A neřekla jsem to ani jí, ani jemu. Proč taky, že jo? Ale teď to najednou vypadá, že možná... A do toho se ona přišla poradit, co má udělat, že jim to neklape! Je to prostě peklo. Jeho žena po mně chce, abych jí pomohla dát dohromady jejich vztah!

Strašně se za to stydím, ale v první okamžik jsem málem zajásala. Taková příležitost! Jenže teď nevím. Kdyby od ní prostě odešel, asi bych ho zkusila získat. Máme k sobě hodně blízko a rozumíme si a já mám občas pocit, že ke mně taky cítí víc než jenom přátelství, že kdybych mu řekla, že ho miluju... Že by od ní odešel a zůstal by se mnou. Děti ještě nemají, vlastně i kvůli tomu jim to asi neklape - že on děti ještě nechce a ona už jo, no a mně by to zatím nevadilo, nemít děti. A časem je chce i on. Jenže zase nechci být tím, kdo jejich vztah rozbije. Něco jiného by bylo, kdyby se rozešli sami... Ale dávat jim vztah dohromady? Za těchhle okolností? To prostě nedokážu!

No a aby toho nebylo málo, je tady další problém. Mám pocit, že on začal pokukovat po jiné holce. Že možná i proto chce od své ženy odejít. Nejsem si tím jista, ale vypadá to tak. Nezná se s ní dlouho, ale dost o ní mluví. A já se teď bojím, že jestli něco neudělám, tak odejde od své ženy s touhle holkou a já ho zase ztratím. Ale možná od své ženy neodejde. Jenže co když... Už si zvykl, že jsem jeho kamarádka, ale jednou mi i řekl, že kdyby mě poznal dřív... Už je to sice dost dávno, ale stejně. Nechci, aby si myslel, že nemám zájem! Ale ani aby měl pocit, že se mu snažím rozbít vztah...

A tak potřebuju poradit - mám mu říct, že už ho dávno miluju? Nebo mu to radši nemám říkat? Ale co když odejde s tou druhou, když mu to neřeknu - on není nějak přelétavý, a kdyby si s ní něco doopravdy začal... Jenže zase nechci, aby si myslel, že na něj naléhám, aby se rozešel se ženou! Co mám dělat?

Reklama