Ve svém „hradu“ má mraky talismanů čtenářka Helena. Jsou pro ni důležité a znamenají nejen vzpomínky na ty, kteří jí je darovali.

To je jasné, nezáleží na tom, jestli je máme zrovna u sebe, ale jak moc jsou pro nás důležité... Moc děkuju za příspěvek, milá Heleno, a přeju krásný den.


Talismany... pěkná věc, tyhlety oučinný škapulíře. Mám jich doma mraky, věcičky, které mají pro mě citový náboj. Nebo kapsičku na vzpomínku :-). Mám tyhlety mlčenlivé soudruhy, jak by řekl Jiří Wolker, tuze ráda. Ráda se na ně dívám, ráda se jich dotýkám, jen je nemůžu nosit třeba na krku. Někteří moji milí, kteří mi je darovali, se na mě zlobí, že mi jen tak někde doma visí, nechápou, že i tak o nich vím a jsou pro mě důležitou záležitostí.

Líbí se mi, když je někdo umí tak pěkně nosit jako třeba Květa Fialová, ta má na krku vždy uplnej závěs, z těch drobností takovou malou osobní galerii.

To já je mám všechny hezky doma, v mém hradu :-). Zavěšené třeba i ze stropu na nitce, nebo zlatém drátku, nejraději mám ty od dětí, i když... teď si uvědomuji, nosím v peněžence mince od syna - ze ZOO, potom repliku stříbrňáku, minci s andělem z Irska od kamaráda a zalaminovanej čtyřlístek od kamarádky.

A jeden talisman, který tam nosím stále, je od Raiffeisen banky a má obdélníkový tvar :-)

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jako vždy jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je TALISMAN. Předem děkuju!

sver

Reklama