Tématem dne jsou dnes Vánoce a jejich negativní aspekty. Čtenářka Zolinda se rozhodla přispět svojí špetkou do mlýna s názorem na davové šílenství...

O Vánocích propuká davové šílenství. Alespoň tak to vidí čtenářka Zolinda a napsala k tomu i krátké zamyšlení...


Pěkné dopoledne všem,

Největší - a vlastně jediný - problém s předvánočním časem mám s davovým šílenstvím, které vzniká všude kolem nás.
Cesta autem (či jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem) do centra města je vyloženě tréninkem pevných nervů, kdy jindy celkem klidní řidiči přejímají zvyky jižanů a troubí, najíždějí do aut, stojících v koloně před nimi (nejspíš mají pocit, že tím rychlost semaforů a řidičů uspíší) a svorně si všichni nadávají.

Pravdou je, že rok od roku snižujeme množství věcí, které na Vánoce nakupujeme - ať jde o jídlo, či cokoliv jiného. Občas mám ambice u obchodního centra zastavit po cestě z práce a něco nakoupit, ale když vidím jen parkoviště a příjezdové cesty k němu, okamžitě to zabalím.
Vánoční svátky stejně procestujeme po rodinkách, takže doma jsme minimálně a jídlo potřebují hlavně holky (naše kočky), a ty mají bohaté zásoby všeho. 

A vzhledem k tomu, že bydlíme ve velkém městě, zavedli zde otevírací dobu do půlnoci - což je šílené a skutečně mi je lidí, pracujících v tomto obchodě, líto - takže nákup děláme jednou za pár dní kolem desáté večer.

Zolinda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama