Vztahy

Mám hrozný strach, jak to dopadne

Mám hrozný strach, jak dopadneme...... 

Naši měli v mládí jako každý přátele a jedni z nich chtěli podnikat. Potřebovali samozřejmě ručitele a jelikož se znali snad 15 let- ne-li více, tak prostě naši kývli. Proč ne? Bředa měl na tu částku majetek, takže to bylo vlastně symbolické.

Ale................... 

Nějak vše nebylo úplně jednoduché. Jiný by to jistě zvládl a postaral se, aby vše klaplo, ale pan Břeťa ne! Ukončil podnikání a vykašlal se na všechno, včetně dluhů. Jenže jaksi zapomněl informovat naše a tak dluh rostl a rostl a penále vesele s ním a představte si, že už je to z nějakých 70 000,-  které byly na začátku -  700 000,-

Nebudu se rozepisovat o tom, jak se to dalo vyřešit, všem je jistě jasné, že vždycky je řešení, jen čím dřív  tím líp a tím levněji!! 

Taťka si teď kvůli tomu pánovi bude brát úvěr a modlit se, aby mu stačily síly a byl zdravý, protože teď,  když je v důchodu samozřejmě pracuje, vlastně maká od rána do večera a pán se směje a je v klídku.  

Nemůžu přesně napsat, co se ve mně děje!!! Jsem naštvaná (velmi slušně řečeno) a začínám chápat rčení ("v některých případech není vražda až tak nemorální věc").

Samozřejmě s velkou nadsázkou 

Není východiska. Jen se hrozně bojím, aby to taťka zvládal zdravotně, i tak je toho na naše až moc, mamka je nemocná na všechny strany a nedělám si iluze, že pan Břeťa na tom nemá svůj velký podíl, protože stresy ještě nikomu na zdraví nepřidaly. 

Taky mám už problémy se spaním, byla jsem už i u psychiatra, protože problémů je víc, ale antidepresiva jsem zatím nechtěla brát, tak vyčkávám, jestli nepřijde zázrak a nebude to tak nutné a něco se zlomí.  

Chtěla jsem se jen vypovídat a trochu postrašit ty, co by chtěli do něčeho takového jít. Byli to opravdu velmi dobří známí a teď? On vysmátý a my v ........

 J.


Děkujeme za váš příběh. Opravdu jde o nelehkou situaci a velmi vám celá redakce přejeme, ať se vše dobře vyřeší.

Za váš článek vám posíláme dáreček v podobě prášků Pharmaton Activit. Působí proti únavě, posilují tělesné a duševní funkce. Ať vám ve vaší těžké situaci alespoň trochu udělají radost.

S přáním krásného dne

redakce@zena-in.cz

Tento příspěvek byl mimo dané téma, ale vy ostatní pište na téma erotika. Pokud budete vyhodnoceni jako nejlepší v naší anketě, obdržíte erotickou pomůcku dle vašeho výběru.

 

   
05.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [9] milili [*]

  tak to je dost smutne ale podobnou zkusenost mam za sebou...nikomu nerucit ani nejlepsimu priteli....

  superkarma: 0 06.10.2005, 13:02:30
 2. avatar
  [7] Dášule [*]

  J. Mě by zajímal te výpočet úroků. Já vím, že úroky narůstají velmi rychle, ale tohle je snad příliš. Jestli se k tomuhle příspěvku ještě dostaneš, napiš mi, kdy k té půjčce došlo, jaký úrok byl domluven a jak dlouho to už trvá. Není vyloučeno, že se něco dá dělat i v tomhle. Jinak je fakt, že doby, kdy třeba v práci každý ručil každému a když si někdo šel půjčit peníze, tak se prostě zeptal, kdo ještě neučí víc než 2 x nebo 3 x a měl ručitele, jsou dávno pryč.

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:34:44
 3. avatar
  [6] páťa [*]

  Tak to je mi moc líto. Něco takovýho teď prožili rodiče mojí kamarádky,který zastavili dům,aby si jejich SYN mohl vzít úvěr.Ten ho neplatil,přišly soudy a úroky z úvěru rostli až se to vyšplhalo z milionu na 2 500 000kč. Oboum je 70 a mmoje kamarádka je sama s dvěma dětma,takže žádný úvěr nepřipadal v úvahu. Takže o dům přišly. Proběhla dražba a oni jsou v pečovatelském domě. A Syn si spokojeně a bohatě žije v Rusku.

  superkarma: 0 05.10.2005, 14:30:42
 4. avatar
  [4] tyrkys [*]

  po trpkých zkušenostech z okolí radím všem :NIKOMU NERUČTE. I z nejlepšího kámoše se může stát sviňa

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:56:25
 5. avatar
  [3] gerda [*]

  Platit za něj teď asi musíte, to se nedá nic dělat, ale jak radí vikina - dohodnout splátkový kalendář a dát k soudu. I když se to povleče, pořád je to lepší, než trpně splácet - a on se bude chechtat za bučkem. Jen si přejte, aby ho nepřejelo auto.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:51:41
 6. avatar
  [2] Ivana. [*]

  Jo to znám. Naši šli ručit kamarádčiným rodičům. Všechno prochlastali a nic nevrátili, tak to naši museli zaplatit naštěstí to bylo "jen" 80 tisíc. A milostivá to posílala po 100 měsíčně aby na ní soud nemohl že nemá zájem platit, ale teď už zase neposílá nic. S takových lidí je mi zle držím pěsti ať se to vyřeší

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:45:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme