Už třetí den je babičkou na plný úvazek čtenářka lidicka. A jak je vidět z příspěvku, dělá to moc ráda.

Vaše dcera má ve Vás velkou oporu, milá lidicko. To musí být hezký pocit. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den s vnoučkem.


Už dlouho jsem na Vaše témata nepsala, některé mně neoslovily, na některé jsem neměla mnoho času. Teď mám „hlídací“ dovolenou, vnouček usnul a tak se snažím aspoň něco k babičkovskému tématu napsat. Když jsem byla já malá, bydleli jsme s babičkou (maminčinou maminkou) v jedné domácnosti. Protože maminka pracovala na 3 směny, otec dojížděl za prací, většinou mně i sestru hlídala babička. Tenkrát i když jsme chodili do školky, ve školce se nevařilo a tak jsme na oběd chodili domů. Babička už měla vždy oběd pro nás připravený. Žila s moji maminkou a tatínkem až do své smrti, dožila se 83 let. Babička dlouho pracovala v JZD, dokonce i v důchodu chodila vypomáhat. Druhou babičku jsem bohužel nepoznala, zemřela 6 let před mým narozením. Moje dcera znala obě babičky, dokonce ještě i moji babičku. Protože jsme však bydleli od obou daleko - 200 až 250 km, nevídali jsme se ani s jednou moc často. Jezdívali jsme k nim hlavně o prázdninách anebo výročích tak 3x do roka. Právě proto dceru babičky ani nehlídali i když obě byly už v důchodu. Ale dcera se vždycky k nim těšila, tak si myslím, že je měla ráda, ráda u nich pobývala. Bohužel už nežijí. Jedna zemřela docela brzo v 65 letech, dceři bylo 13, druhá zemřela loni, měla 82 let. Teď jsem babičkou i já. Jsem opravdu hlídací babička. Pracuji, a dle nových zákonů mám do důchodu ještě daleko. Dovolenou si prakticky už druhý rok vybírám hlavně na hlídání vnoučka. Dcera studovala VŠ, tak jinak to ani nešlo. Teď je pro změnu zase nemocná, tak jsem už 3. den babičkou na plný úvazek. Vnouček má sice i druhou babičku, ale ta pečuje o druhého postiženého syna, který vyžaduje celodenní péči, tak hlídání zůstává hlavně na mně. Prababička ze strany tatínka má už přes 70 a chodí o francouzských holích, tak celodenní hlídání u ní nepřipadá v úvahu. Na pár hodin vnoučka ráda pohlídá.

Už musím končit, hlídání „volá“. Zdravím a přeji hezký den.

lidicka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Vaše děti a babička

  • Jaké máte vztahy v rodině? Stýkáte se s babičkami?
  • Mají vaše děti rády babičku(y)?
  • Jaké jsou vaše babičky?
  • Jsou vaše babičky spíš ze „staré“ doby, nebo moderní?
  • Chodí do práce, nebo už jsou v důchodu?
  • Jsou ochotné hlídat vaše děti?

Napište mi, na vaše příspěvky se moc těším. Tentokrát mám pro vás jako dárek připravenou knížku Aleny Jakoubkové: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek (nakl. MOBA) a tři detektivní příběhy k tomu. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA.

bab

Reklama