Vztahy

Mám hlásit příchod?

Načapali jste někdy někoho? Byli jste někým načapáni? Tohle téma jsme na našich stránkách probírali nedávno a já byla ráda, že jsem k němu neměla čím přispět. Dnes už bych možná měla.

situace

Načapat někoho v intimní situaci, nebo být načapán, určitě není nic příjemného. Nechtěla bych zažít ani jedno, ani druhé. Je to prostě trapas pro obě strany a měli bychom mu předcházet. Ale někdy se to tak semele…

Se svými dcerami se vídám opravdu jen sporadicky. Jedna už žije se svým přítelem a druhá při studiu pracuje v pizzerii, takže přijíždí pozdě v noci, když už spím. Ráno, když vstávám, spí zase ona.

Už se jí neptám, kam jde a v kolik přijde, i když mě svrbí jazyk. Ale je dospělá.

Už nemám ani přehled o tom, kdy má volno ve škole i v práci, a je doma. Možná je to špatně, ale když se vžiju do její situace, asi by mi byl rodičovský monitoring také proti srsti. Ale možná si nakonec vyměníme role a budu se hlásit já. Po zkušenosti, která se nám přihodila, by to asi bylo na místě.

Tuhle jsem nějakým nedopatřením přijela domů dřív. V předsíni jsem zakopla o cizí pánské tenisky a v hloubi bytu zaslechla kvapné zabouchnutí dveří. Bylo mi jasné, že dcera není doma sama.

Po chvilce přišla a ptala se udiveně: „Jé, ty už jsi doma?“ Smysluplnější otázku už jsem dlouho neslyšela. Ale moje odpověď nezněla o nic chytřeji. „Kdybych věděla, že máš návštěvu, tak dám vědět.“ Ve skutečnosti si nedokážu představit, jak bych to uvedla do praxe. Už se vidím, jak volám: „Bacha, jedu domů!“ nebo: „Můžu přijet dřív, nemáš náhodou návštěvu?“ To budu muset ještě promyslet.

Ale můj nečekaný návrat měl i příjemnou stránku. Konečně jsem poznala toho mladého sympatického muže, o kterém zatím jen mluvila. „Dobrý den, já jsem ten a ten a přijel jsem na návštěvu,“ řekl v roztomilých rozpacích.

Čtěte také:

Přistižena in flagranti

   
03.11.2011 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [8] Rikina [*]

  My měli doma ty vítací psy. To se člověk zabaví hned v předsíni, ono to chvíli trvá, než nadšená psiska podrbe za všema ušima. A přitom může hulákat něco jako "zlato, jsem doma!" Sml57 Nicméně synci měli každý svůj pokoj a tam já beztak nevstupovala, jedině kdyby nebylo zbytí... takže případná návštěva buď počkala, až zapadnu do kuchyně, nebo někam jinam, a pak prchla nenápadně pryč, nebo se synek vyhrabal a přišel mi sdělit, že pařej s kámošem hry, což bylo pravděpodobnější a častější, než slečny. Sml30 

  superkarma: 0 03.11.2011, 12:51:42
 2. avatar
  [7] Suzanne [*]

  No jo, taky se mi to jednou stalo se synemSml30 Navíc já mám velmi, velmi nepravidelnou pracovní dobu, takže jeden nikdy neví. Proto "zprndla hrndla" hlásíme všichni AHOJ hned v předsíni.

  ToraToraTora — #5 Jasně, ale ten rajc přivést si tajně domů milého je k nezaplaceníSml30 Si tak říkám, že kdyby mi mládě poslalo sms "bacha, mám tu návštěvu", tak bych asi šla ještě nakupovatSml52

  Altamora — #2 My se třeba při odchodech z domu kolikrát nepotkáme, tak není komu hlásitSml23

  superkarma: 0 03.11.2011, 11:34:45
 3. avatar
  [6] Solei [*]

  Ale to je problémek dcerunky, že mamce nedá vědět, že bude mít návštěvu (třeba už jen proto aby si náhodou mamka v ten den neusmyslela si taky někoho přivést). A když to vezmu kolem a kolem, předpokládám, že byt je matky. Takže monitoring nemonitoring, to slečna by měla hlásit kdy do bytu který není její přivede cizího člověka.

  superkarma: 0 03.11.2011, 11:22:03
 4. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Ještě v chodbě zařvěte z plna hrdla AHOJ a pak se pomalu zouvejte a pečlivě odkládejte svršky, ať mají mladí šanci dopnout kalhoty. A nebo jinak. jste v morální převaze, tak požadujte po dceři, ať laskavě napíše SMSku, že si do vašeho bytu někoho přivedla.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 0 03.11.2011, 11:08:54
 5. avatar
  [4] pajda [*]

  U nás je zavedeno poslat "výhružnou" SMS - pokud se vracíme nečekaně. Synovi je už dvacet a nerada bych se dočkala vnoučete "z leknutí"Sml57Sml57Sml57 Jinak příchod hlásí psi docela slušným řevem.

  superkarma: 0 03.11.2011, 09:54:21
 6. [3] Anime Otaku [*]

  Ono to hlášení, kde člověk je a kdy se přibližně chystá vrátit je i dobrý bezpečnostní prvek. Apoň ostatní vědí, kdy mají začít panikařit.

  superkarma: 0 03.11.2011, 09:43:40
 7. avatar
  [2] Altamora [*]

  Děti už doma nežijí, ale když jsou doma, tak považují za normální pozdravit a při odchodu říci, že odcházejí a kdy přibližně přijdou nebo že nepřijdou vůbec. U lidí bydlících v jednom bytě mi to připadá přirozené, ne jako monitorování.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 0 03.11.2011, 08:25:56
 8. avatar
  [1] lacetka [*]

  Hezké. Máme to doma dost podobně a tak se nějak osvědčilo hlásit poměrně okatě "Ahoj" hned jak se přijde domů a to ať je to kdokoliv. Druhá strana "musí" reagovat a tím se "lokalizovat", jinak se prostě vystavuje nevyzpytatelnosti překvapení. Sml22 Sml58

  superkarma: 0 03.11.2011, 07:46:40

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme