Čtenářka Slavuska se dětí nebojí a spoléhá na nehormonální antikoncepci. Již má dvě děti a těší se na třetí.

Zdravím všechny čtenářky.
Já osobně patřím k té menšině, která by hormonální antikoncepci nevzala do úst. Určitě je to převratný vynález, který zabránil mnoho nechtěným těhotenství, ale na druhou stranu, nikdo nedokáže s jistotou říct, co to udělá s lidstvem do budoucna, jelikož ženy, které antikoncepci užívají, ji močí vylučují, a tím se dostává do koloběhu vody. Já jsem tedy zastánce spíše přírodních antikoncepčních metod, které jsou dle mě při správném praktikování dost spolehlivé, kondom v kombinaci výpočtu plodných a neplodných dnů je dle mě velmi spolehlivý.
Já osobně jsem do 19 používala tu jedinou 100 procentní antikoncepci, poté 2 roky prezervativ, který nikdy neselhal, a pak už jsme se rozhodli, že je čas na miminko, to se zadařilo ihned. Po prvním porodu jsme už věděl,a že chci další, tak jsme jen čekali, kdy selže antikoncepce s názvem „kojení“ :-) Selhala asi po 14 měsících, takže teď jsme hrdá maminka dvou krásných dětí. I do budoucna vím, že pro nás žádná ze spolehlivých antikoncepcí nepřipadá v úvahu, prášky odmítám, stejně jako hormony v jakékoliv formě,tělísko také, jelikož se mi příčí představa mít cosi kovového v sobě, a prezervativy odmítá současný přítel. Zatím kojím, takže počítání dnů není možné, tak přerušujeme..a pokud to selže, tak holt budeme mít o jedno štěstíčko víc..už se na to vlastně těším :-)
Na druhou stranu, neodsuzuju samozřejmě ženy, které dítě momentálně nechtějí za žádnou cenu, tak pilulky zobají..já mám z toho ale hrůzu, dalo by se říct, že mám fobii z umělých hormonů. Možná je to blbost, ale napadlo mě, jestli hormonální antiokoncepce nestojí částečně za tím, že má dnes tolik rodiček komplikace nejen při otěhotnění, ale i při samotném porodu..tělo je z těch umělých sajrajtů tak zblblé, že není schopné bez problémů porodit dítě, a je nutná další dávka umělotiny ve formě kapačky oxytocinu. Já mám tělo od syntetických hormonů čisté, a za sebou 2 rychlá otěhotnění, a 2 poměrně rychlé, přirozené a bezproblémové porody.
Takže za mě, kdo zobat chce, ať zobe, ale asi by měla být větší osvěta, co HA může způsobit(např trombózu), a taky utnout to, že HA je často předepisována velmi mladým dívkám na problémy s pletí, nebo dokonce s menstruačním cyklem. Místo léčby se HA navodí umělá „menstruace“, a léčba pak přichází až o mnoho let později, při neúspěšné snaze o miminko.
A ještě mě napadlo, že antikoncepce je dobrá past na muže: Modelová situace: Žena dítě moc chce, muž nikoliv, za žádnou cenu ne..žena mu řekne, že má prášky, nic netušící muž si užívá, a ejhle, za půl roku se dozví, že bude tatínkem..prý selhání antikoncepce. Ve skutečnosti podle mě často záměrné vynechání, nebo úplné vysazení. Nakonec se ještě dotyčná s mužem rozejde, a on bude minimálně 18 let platit alimenty, což je pro muže s ani ne průměrným platem docela čára přes rozpočet.
Svůj názor už jsme napsala, je mi jasné, že dost kontroverzní, tak všem čtenářkám přeji hezký, slunečný den, a prosím, neukamenujte mě :-)

Slavuska


Děkuji Vám Slavusko za příspěvek. Pasti, kterou popisujete v závěru svého příspěvku,jsem byl také lapen a mám z ní krásného syna, ale manželství založené na této lži, nevydrželo.  Jinak, jsem rád, za takové ženy, jako jste vy. Ty nám dávají naději, že náš národ nevymře…

Dnes máme téma dne ANTIKONCEPCE

redakce@zena-in.cz

Reklama