Co se zprvu zdálo legrační, dnes čtenářce Myrně1 občas trochu vadí. Její partner je mistr v zapomínání. Jak se to projevuje? Od lékaře přijde klidně bez receptu...

Poslední čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu je od Myrny1. Píše, že má doma chronického zapomnětlivce...


Na dnešní téma bych mohla psát diplomovou práci - mám totiž doma chronického zapomnětlivce.
Když jsem s přítelem začala chodit, jeho věčné zapomínání mne docela bavilo a přišlo mi leg-rační - od doktora chodil bez receptu (zato s plastovými návleky na nohou), z obchodu mi místo pečiva (o které jsem ho žádala) nosil klobásky a pravidelně zapomínal vystupovat na správné zastávce a jel téměř na konečnou. Poté co jsme se k sobě sestěhovali mi to už ale tak roztomilé nepřišlo. Přece jen společné bydlení potřebuje trochu organizace apod., čehož se nám pravidelně díky přítelově zapomětlivosti nedostávalo.
Když nastal náš první společný Štědrý den a přítel od rána nervózně běhal po bytě a přehrabá-val veškeré skříně, tušila jsem, že se něco děje. Přesto mi to vyrazilo dech. Přítel si nemohl vzpomenout, kam dal vánoční dárek pro mě. Když nad tím přemýšlel, dokonce si ani nevzpo-mínal, zda ho určitě koupil nebo ho jen chtěl koupit. To pro mě byla poslední kapka.
Další den jsem celá nešťastná a zklamaná z prvních společných Vánoc běžela za kamarádkou studující psychologii s žádostí o radu. „No jo, co bys chtěla?“ odbyla mne. „Hold sis našla vědce, tak se s tím smiř.“ Poté co jsem na ní nechápavě koukala, mi vysvětlila, že lidé pracují-cí ve vědecké oblasti mají často nějaké podobné „nedostatky“ jako je zapomětlivost zcela běž-ných věcí (i když si např. perfektně pamatují různé vědecké poznatky, kvanta čísel apod.), neschopnost komunikace apod. Prostě je to s něma v osobním životě malinko těžší (někdo by možná namítl, že jsou v životě nepoužitelní:). Přítel pracující jako matematický analytik je te-dy postižen právě takovou zapomnětlivostí...
Po tomto vysvětlení a přítelových omluvách jsem mu štědrovečerní prohřešek odpustila a do našeho života zařadila spousty lepících papírků s upomínkami... a funguje to - přítel si občas text nějakého lepíka přečte a pamět se mu osvěží:)
A co s jeho děsnou zapomětlivostí do budoucna? Bude mi stačit, když nikdy nezapomene, že mě miluje:)

Přeji pěkný den,
Myrna1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. listopadu 2011: Zapomínání ve vztahu

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo půl páté se dnes 30. listopadu můžete těšit na vyhlášení, ve kterém zjistíte, která čtenářka-přispěvatelka získala slíbený dárek: stylovou červenou myš Microsof Explorer Touch mouse.

mys

HRAJTE NAŠI ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O CENY V HODNOTĚ 30.000 KORUN!

Reklama