Cestování

Mám 3 police suvenýrů - od těch druhých

V obýváku na stěně mám 3 police plné suvenýrů z dovolené. Samozřejmě jsme všechny dostali dárkem od ostatních. Oni si jezdí po světě a já hniju doma a jen otírám prach ze všech sošek, svícínků, lahviček s egyptským pískem a dalších a dalších prkotin. Já jsem zatím byla jen v Itálii a v Chorvatsku. Nic zvláštního... bohužel. Ale budiž.

V Itálii jsem byla ve svých 13 letech a přivezla jsem si z odtud kráááásný stříbrný batoh, který jsem si musela doslova vybrečet u výlohy. Můj otec byl v té době hrozný „lotr". Nejdříve mě navnadil na krásnou koženou vestu podle poslední módy, aby mi jí během pár minut začal vytloukat z hlavy milionem pro mě absolutně nesmyslných argumentů, proč to byl špatný nápad. To mě samozřejmě totálně rozlítostnilo. Když jsme pak procházeli kolem výlohy s oním batohem a já měla oči zalité slzami, vzal mě na milost, na chvíli se ztratil a za chvíli se objevil s batohem v ruce. To bylo radosti.

Jinak jsme si, jako správní Češi, dovezli domů sadu hrnců, o které mí rodičové mluvili jen v superlativech. Jasně že jen do doby, kdy v nich doma poprvé vařili. Mno... Tolik k Itálii.

Loni jsem se po x letech konečně dostala s přítelem a známými opět k moři. Tentokrát to bylo Chorvatsko. Chtěli jsme si to řádně užít, takže jsme si brali opravdu hodně peněz. A taky jsem si říkala, že každému dovezeme nějaký ten suvenýrek na památku. Zakotvili jsme v malém městečku Tribunj, během chvilky jsme si našli ubytování a vše se zdálo být fajn. Výhled na moře, malá terasovitá pláž (takže žádné vorvaní kotviště). Super. Jenže už asi po dvou dnech nám došlo, že v onom městečku téměř nic není. Pár restaurací u moře, jeden stánek s palačinkami, jeden s pečenou kukuřicí, dva stánky se zmrzlinou a šlus...
Udělali jsme si sice výlet do Primoštenu a do Šibeniku, ale v tom hicu nás ani moc nebavilo trajdat. Nicméně jsem si v Primoštenu koupila jeden fakt pěkný obrázek. Aspoň něco, když už nic. Den před odjezdem jsme se rozhodli, že půjdeme utratit zbytek" peněz. No byla to většina toho, co jsme si s sebou přivezli.

Ach jo... nikdy jsem si nemyslela, že budu mít na dovolené hodně peněz a nebudu je mít za co utratit. Procházeli jsme Tribunjem a byly tam jen dva obchůdky s oblečením a milionem bot do moře. Do jednoho jsme teda zalezli s nadějí, že si něco koupím. Paráda... nebylo tam fakt nic, co by připadalo v úvahu jako dáreček. Skleničky naplněné mušlemi, krásně vyčištěnými (ne-li umělými), magnety v podobě rybiček velmi zvláštního tvaru a podobné kýče. Nakonec jsem se teda rozhodla, že koupím kraťasy, jak jinak než pro sebe a plyšového lachtana pro malou. Mimochodem ho za ten rok ani nevzala do ruky. A to bylo vše.
Jo vlastně... ještě jsem si koupila obrázek Tribunju, který je tak depresivní, že leží pod nánosem prachu v obýváku na skříni. No jo, ale musela jsem ho mít.

Bláhově jsem si myslela, že si nasbírám aspoň nějaké mušle v moři. Na to, že tam žádné nejsou, na to jsme přišli hned první den. Smutné. Byly tam jen ještě ty živé. Pár jsme jich vytáhli, povařili, zasmradili tím celý apartmán a posléze vyhodili, protože jsme je vyvařili z barvy a podoby.
Ale proč bych si měla vozit bebechy z dovolené... vždyť letos zase pojedou ti druzí do dalekých krajů a něco dovezou.

Hezký den, Krisie


Díky za upřímný, i když poněkud depresivní příspěvek... Ale v těch turistických obchůdcích jsou někdy k vidění neuvěřitelné věci, to je fakt.

   
18.07.2007 - Zahraničí - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

  1. avatar
    [1] OlgaMarie [*]

    Co nechceš nebo nepotřebuješ, nauč se někomu,kdo to bude chtít,dát nebo to vyhoď,až se ti to okouká.Nedávno jsem takový gruntung udělala s něčím podobným,co mi jiní vozili,když můj manžel nemohl ani do Ruska nebo NDR.Já se sice díky sportu alespoň někam málo podívala,ale bez peněz,abych náhodou nepřivezla něco nežádoucího z kapitalismu.A když byla na hranicích nějaká soudružka ,dívali se nám pomalu i do pr...

    superkarma: 0 18.07.2007, 16:34:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme