Jak svou linii pasu řeší čtenářka s nickem Tana M. Přečtěte si její příspěvek na dnešní téma, za který moc děkujeme

Dobrý den. Nejsem zrovna typ ženy, která by byla posedlá vosím pasem. Jak se na mně podepsalo rodinné soužití, 3 děti, zdárné cestování po světě, dostatek kouření, a množství stresů , to si asi dovede každá žena představit.

Každý věk v našem životě, má své kouzlo, má své úskalí, i radosti. Nebudu se chlubit tím, že v 19 jsem vážila 46 kilo a to mě paní "doktorová" vážila i s oblečením.

Ale o tom nechci psát. Chci jenom připomenout , že období, kdy žena a to každá mění svojí postavu a to je období menopausy.

Menopauza, nebo přechod představuje v životě ženy velmi důležité, mnohdy však opomíjené období. Jedná se o přirozený proces postupných hormonálních změn a přesně stanovit věk, kdy toto období nastane, nelze. Průměrný věk, který se nejčastěji uvádí, je 50 let. Rozpětí je však mnohem větší a spadá do 45 do 55 roku věku ženy.

Menopauza začíná tehdy, když organizmus zpomalí a sníží produkci ženských pohlavních hormonů - estrogenů a progesteronů, které více či méně zasahují do většiny řídících funkcí těla. Projevy jsou návaly horkosti, neklid a roztěkanost, časté změny nálady, bolesti hlavy, pocity malátnosti a únavy, problémy se spánkem, větší suchost kůže a sliznic, vyšší lámavost nehtů, zhoršená kvalita vlasů.

Dalším faktorem spojeným s menopauzou je změna procesu ukládání tuků. Ten se začíná hromadit i mimo svá typicky ženská místa, pas, boky, stehna a postava mění tvar.

Mít krásný štíhlý pas je asi přáním každé z nás. Kdo bych chtěl mít místo pasu pneumatiku? Já ne. V devatenáctém století se to řešilo různě. Asi nikdo nedržel dietu. Koneckonců byly módní bujné tvary, ale vždy útlý pas. Jenže málokdo má takový dar od přírody. Jediným řešením bylo skřípnout se do korzetů.

A tak na závěr. Líbí se mi štíhlý vosí pas, líbí se mi korzety, ty krajkové. Ve svém šatníků mám 3 parádní krajkové korzety.

Hezký den Tana M.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Korzet je určitě dobré řešení, jak dosáhnout vosího pasu, ale ne každému vyhovuje

Co vy na to, milé ženy-in? Nosila byste korzet? Už jste ho měla někdy na sobě?Jak jste se v něm cítila? Myslíte, že se dá nosit každý den, nebo je jen pro výjimečné příležitosti? A co třeba stahovací prádlo? Nosíte ho, abyste měla hladké bříško bez faldíků? Nebo se za své tělo nestydíte a smířila jste se s ním? Vaše názory na dnešní téma, které se točí kolem pasu, nás zajímají.

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama