Jak se kotě naučilo létat - i tak by se dal nazvat příspěvek čtenářky Monkee k dnešnímu tématu. Zasmějte se také...

Příběh ke kočičímu tématu zaslala také čtenářka Monkee. Vypráví o jednom odvážném kotěti...


Dobrý den přítomným kočkám i kocourům.
Každá kočka, kocour i kotě se má ke svému lidskému obslužnému personálu jinak.
Moje babička byla vyhlášená „kočičí máma“ a když se v její domácnosti nenacházelo kotě hozené přes plot některým „aktivním“ sousedem, tak určitě měla koťata některá z vlastních „dvorních“ koček.
Ale nemyslete, v té rodině měli zvířata rádi prostě všichni a zvířata jim oplácela svou náklonností.
Jedna z domácích koček měla koťata. Ta směla „do domu“, aby jim nebyla zima. Přijeli jsme na nedělní návštěvu a s jedním odvážným chlupáčem se my děti hned skamarádily. Současně s námi se přijel podívat za mámou i můj strýc, mamčin bratr.
Statečné kotě se mezi námi batolilo, až dorazilo ke strýci a hodlalo se mu uvelebit na klíně. Ale ten ho chtěl pozlobit a odhodil ho, opatrně, na gauči dál od sebe. Kotě se nechtělo nechat odbýt a okamžitě mazalo zpátky k němu. Napřed jsem se o kotě bála, ale pak jsem si všimla, že jemu se ten let vzduchem, postupně delší a delší, vlastně líbí. A tak pro nás strýc s malým neodbytným kotětem uspořádali letecký den. V závěru už malý letec zvládal vzduchem skoro metr a půl. Exhibici přerušila až babička, když strýce odvelela k čerstvě uvařenému kafi. Kotě potom somrovalo lety přes gauč od nás, ale to už nebylo ono, neměly jsme ten cit a odhad, jako strýc. Přiznám, strejdu jsem od té doby mě la daleko raději. Fotku létajícího kotěte, bohužel, nemám, fotoaparáty tehdy byly ještě poměrně vzácné a drahé a nebyly v každé rodině.
Monkee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama