baby

Asi to znáte. Tu bolí bříško, trápí prdíky, tady rostou zoubky a dásně bolí a než se nadějete, dočkáte se i prvních pádů, odřenin a boulí. K dětství a tomu ranému zvlášť zkrátka patří celé řada různých bolístek.

Když se kamarádka Lucka, která trpí přehnaným pečovatelským komplexem, připravovala na příchod nového potomka, snažila se i předem psychicky připravit na to, že některé věci zkrátka neovlivní, a že i její dítě bude občas něco bolet.  Přesto se snažila najít způsob, jak to všechno zmírnit, aby neměla pocit, že na svět přivedla mučedníka.

Na to ji porodní asistentka poradila doplnit povinnou kojeneckou výbavu o polštářek navržený a vyrobený speciálně pro děti. Je to malý polštářek s různými rozměry, většinou kolem 20x20 centimetrů. Bývá naplněn pohankou nebo vysušenými třešňovými peckami. Občas je možné narazit i na jiný materiál. Výhodou takových polštářků je, že dokáží dlouho dobu udržet teplo, případně chlad. Jeho cena se pohybuje kolem stokoruny.

Starší maminky asi budou pamatovat neustálé nahřívání plen na topení, které stejně rychle vychladly. Tyhle polštářky byly přijaty jako docela příjemná změna. Teď když prcky bolí bříško, stačí jen strčit polštářek na chvíli do mikrovlnky (při výkonu 600w asi na minutu), polštářek je opravdu malý a tak se tam vejde. Můžete ho nahřát i v troubě nebo klasicky na topení.

Samozřejmě je nutné na svojí kůži nejdřív vyzkoušet, jestli polštář nepálí moc. Myslete na to, že dětská pokožka je citlivější, je dobré dát pod něj ještě šátek. Speciální náplň prý drží teplo i několik hodin a má i masážní účinky. Stejně tak ho můžete použít jako chladivý prostředek. Zvlášť například na boule po prvních pádech, na kousnutí hmyzem i bolavé zuby.

Zdá se, že je tenhle polštářek malým velkým pomocníkem při velkých bolístkách těch nejmenších. Jestli to Luciině dcerce pomohlo, netuším, ale Lucka je podle všeho mnohem klidnější. Já sama nemůžu soudit, a proto bych byla ráda, kdyby majitelky těchto polštářků napsaly svoje zkušenosti do diskuze.

Reklama