Rodina

Malý pomocník pro dětské bolístky

baby

Asi to znáte. Tu bolí bříško, trápí prdíky, tady rostou zoubky a dásně bolí a než se nadějete, dočkáte se i prvních pádů, odřenin a boulí. K dětství a tomu ranému zvlášť zkrátka patří celé řada různých bolístek.

Když se kamarádka Lucka, která trpí přehnaným pečovatelským komplexem, připravovala na příchod nového potomka, snažila se i předem psychicky připravit na to, že některé věci zkrátka neovlivní, a že i její dítě bude občas něco bolet.  Přesto se snažila najít způsob, jak to všechno zmírnit, aby neměla pocit, že na svět přivedla mučedníka.

Na to ji porodní asistentka poradila doplnit povinnou kojeneckou výbavu o polštářek navržený a vyrobený speciálně pro děti. Je to malý polštářek s různými rozměry, většinou kolem 20x20 centimetrů. Bývá naplněn pohankou nebo vysušenými třešňovými peckami. Občas je možné narazit i na jiný materiál. Výhodou takových polštářků je, že dokáží dlouho dobu udržet teplo, případně chlad. Jeho cena se pohybuje kolem stokoruny.

Starší maminky asi budou pamatovat neustálé nahřívání plen na topení, které stejně rychle vychladly. Tyhle polštářky byly přijaty jako docela příjemná změna. Teď když prcky bolí bříško, stačí jen strčit polštářek na chvíli do mikrovlnky (při výkonu 600w asi na minutu), polštářek je opravdu malý a tak se tam vejde. Můžete ho nahřát i v troubě nebo klasicky na topení.

Samozřejmě je nutné na svojí kůži nejdřív vyzkoušet, jestli polštář nepálí moc. Myslete na to, že dětská pokožka je citlivější, je dobré dát pod něj ještě šátek. Speciální náplň prý drží teplo i několik hodin a má i masážní účinky. Stejně tak ho můžete použít jako chladivý prostředek. Zvlášť například na boule po prvních pádech, na kousnutí hmyzem i bolavé zuby.

Zdá se, že je tenhle polštářek malým velkým pomocníkem při velkých bolístkách těch nejmenších. Jestli to Luciině dcerce pomohlo, netuším, ale Lucka je podle všeho mnohem klidnější. Já sama nemůžu soudit, a proto bych byla ráda, kdyby majitelky těchto polštářků napsaly svoje zkušenosti do diskuze.

   
13.09.2010 - Děti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] jana babaian [*]

  dobrý den, polštářek s višňovými peckami jsme dostali od mé sestry, měla na něj výborné reference, takže jsem byla ráda, když nám ho přivezla (jelikož můj malej trpěl lehčí kolikou vždy večer po mléce, ale obtíže sami odešly kolem 3. měsíce). 

  Abych Vám všem pravdu napsala, tak takový zázrak to zase není. ano, zklidní mu to na chvíli bříško, ale každé miminko je individualista, takže to i na každého působí jinak. Karlikovi to pomáhalo ze začátku, ale nepomohlo to od toho, aby ho bříško přestalo bolet. spíše to zmírňuje...

  hezký den. Sml16

  superkarma: 0 13.09.2010, 09:59:48
 2. [1] martasko [*]

  my ho dostali od kamarádky, na bříško jsme používali, to bylo fakt super. Ale pak jsme ho uklidili k nepotřebným věcem, nedovedu si představit, že ho budu mít v lednici a vyndávat pokaždé, když se mrně bouchne Sml79

  superkarma: 0 13.09.2010, 08:37:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme