Už tři dny i noci pátrají policisté po devítileté Aničce Janatkové z Prahy 8. Ve středu se děvčátko nevrátilo ze školy. Na místě, kde zmizela, je zahrádkářská kolonie, rozpadlé boudy a náročný terén.

Policie nasadila psovody i vrtulník s termovizí. Marně.  

k
foto: novinky.cz

Je zajímavé, že v ten den, ač jsem ještě o malé Andulce nevěděla, jsem přímo hystericky naháněla svou Johanku, ač jsem k tomu v zásadě neměla důvod.

Jen prostě nepřišla tak, jak měla, ale zdaleka ne prvně. Normálně chodí po škole ke kamarádce a nepřijde mi to divné. Je žačkou páté třídy.

Přesto jsem ten den o ni měla hrozný strach. Volala jsem i do školy, spolužačkám a chovala jsem se zcela nestandardně.

Johanu jsem akorát vyděsila. Přišla jen později.

Nechápala jsem, proč se najednou tak bojím. Teď už je mi to jasnější.

Zřejmě je matka schopná se napojit na jinou matku, protože tou dobou rodiče Aničky už svou dceru postrádali bezmála dvě a půl hodiny.

Osobně to místo, kde Anička zmizela znám, není daleko od nás.

Byla jsem se tam včera odpoledne i podívat. I na místě, kde se našel její baťůžek. Kvůli atmosféře. Moc jsem si přála, aby se našla, dokud je čas.


Asi by bylo divné, kdybych se nepokusila na celou věc vyložit, něco zjistit, ale to, co vím z karet, je malé Aničce pramálo platné v tuhle chvíli.

„Pocit“ a Tarot – mluví o dvou lidech, ale hlavně o muži. Přecitlivělém (možná bere prášky, nebo pije). Je nějak spojený s tím místem a o hledání té dívenky ví. Možná tam bydlí, nebo pracuje. Aničku neviděl prvně.

 Jsou mi k ničemu tyhle pocity, protože logicky nemohu vtrhnout na policii a trvat na tom, že nehledají dost důkladně. Nikdo by mi nevěřil a hlavně – jsou to jenom karty a pocit matky, která s matkou Aničky hluboce cítí.

Kéž by se objevila zdravá a v pořádku.

Reklama