Středomořská oblast láká mnoho z nás jako ideální místo pro letní dovolenou. Naším tipem, který vám chceme představit, je ostrov Mallorca, který patří mezi Baleárské ostrovy, kousek od Španělska.

malorca

Mallorca je ideální volbou pro dovolenou v nádherné přírodě pod rozpáleným jižním sluncem. Máte rádi výtečnou kuchyni? Teplé, křišťálově čisté moře a světlý písek? Slunečné počasí? Pak vyražte na Mallorku! Je to zelený ostrov plný života – všude rostou stromy s exotickým ovocem a kvetoucí keře.

Na Mallorce si na své přijdou i milovníci sportovního vyžití včetně cyklistiky a turistiky. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří ze všeho nejraději poznávají historické a kulturní zajímavosti. Máme vyzkoušeno - Mallorca je prostě opravdovým rájem.

Nejkrásnější pláže Evropy

Tento největší ostrov Baleárského souostroví se pyšní neuvěřitelným počtem pláží. Má jich celkem 179, od rozsáhlých dunových oblastí přes zátoky lemované útesy, malé fjordy s bílým pískem, až po divoké plážičky, k nimž je přístup poměrně dramatický. Pokud tedy patříte mezi ty, kdo svou dovolenou rádi trávíte na lehátku pod slunečníkem, máte opravdu z čeho vybírat – některé pláže Mallorky jsou právem zařazeny mezi nejkrásnější pláže Evropy.

Kam vyrazit na výlet a co si nenechat ujít?

Kdyby se vám plážové lenošení přestalo po pár dnech zamlouvat, věřte, že Mallorca vám nabízí spoustu dalších možností, jak si svou dovolenou krásně užít.

Jestliže budete mít chuť protáhnout si tělo, obujte pevné boty a vyrazte třeba na pořádnou túru. Kam? Nejlépe na severozápad ostrova. Severozápadní pobřeží totiž patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější oblasti Mallorcy. Krajina je zde poměrně málo osídlena a pro své přírodní bohatství a krásu je oblíbena právě milovníky pěších výletů.

Zmoženi pořádnou procházkou se můžete zastavit na odpočinek například ve vesničce Valldemosa, která na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou. Její dominantou je klášter Cartuja de Jesús Nazareno, ve kterém svého času trávili odpočinek dvě významné osobnosti. Polský skladatel Fryderyk Chopin a jeho přítelkyně George Sandová.

Chopinovský kult se zde odráží dodnes a mezi největší kulturní události Valldemossy patří již tradičně Chopinovův festival, který se koná vždy v červenci a srpnu.

Je toho mnoho, co tento vám tento jedinečný a půvabný ostrov může nabídnout. Pokud jsme vás ale již teď naladili a vy uvažujete o tom, že letošní dovolenou strávíte právě zde, přinášíme vám několik zajímavých tipů na ubytování od cestovní kanceláře Fischer www.fischer.cz

Proč jet na Mallorku?

  • Slunce zde svítí 300 dní v roce
  • V létě je teplota vody kolem 25°C a vzduchu 30°C (žádné nesnesitelné tropické vedro)
  • Příjemní místní obyvatelé, kteří jsou milí a pohostinní
  • Španělská tradiční kuchyně a víno
  • Památky
  • Skvělé služby
  • Dobrá zdravotnická péče
  • Výborné podmínky pro rodiny s dětmi – dovolenou si užijete všichni

Naše tipy na dovolenou na Mallorce od cestovní kanceláře Fischer:

Celou nabídku najdete zde: http://www.fischer.cz/spanelsko/mallorca

Vybrali jsme pro vás tyto tipy na hotely:

PLAYA MAR SO

Fisher -MallorcaHotel a apartmá s výhodnou polohou v blízkosti krásné pláže střediska S'Illot doporučujeme klientům vyhledávajícím jednodušší ubytování za příznivou cenu - Nabízená strava: All inclusive, Polopenze.
Více na http://www.fischer.cz/spanelsko/mallorca/sillot/playa-mar-so

PLAYA MAR

Fisher -MallorcaHotel a apartmá s výhodnou polohou v blízkosti krásné pláže střediska S'Illot doporučujeme klientům vyhledávajícím jednodušší ubytování za příznivou cenu. Nabízená strava: All inclusive, Polopenze
Více na http://www.fischer.cz/spanelsko/mallorca/sillot/playa-mar

MARIANT

Fisher -MallorcaHotel s mnohaletou tradicí v našem programu. Kvalitní ubytování střední kategorie v příjemném letovisku. Strava: All inclusive
Více na: http://www.fischer.cz/spanelsko/mallorca/sillot/mariant

Pokud si chcete užít se svými dětmi dovolenou s klubem Funtazie, zvolte tento vyzkoušený hotel:

FUNTAZIE & ACTIVE KLUB BLAU MEDITERRANEO CLUB

Fisher -MallorcaTento komplex apartmá doporučujeme pro aktivně založené rodiny, které uvítají blízkost centra letoviska Sa Coma. Rodiny s dětmi jsou vítány ve Funtazie klubu. Bohatý animační program v češtině probíhá v příjemném prostředí rozlehlého dětského hřiště. Hry, malování, sportování, zábava pod palmami nebo u vody pro všechny děti. Dospělí mohou využít široké nabídky sportovních možností nebo výletu do okolí.
Více na: http://www.fischer.cz/spanelsko/mallorca/sa-coma/funtazie-a-active-klub-blau-mediterraneo-club

Další tipy hotelů s klubem Funtazie najdete na http://www.fischer.cz/rodinna-dovolena

Reklama