Čtenářka malinke-kote nám poslala popis toho, jak prožívá ranní buzení a vstávání ona. A já ji děkuji za příspěvek.

Přeji všem pěkný i když chladný den,
 
mě osobně vstávání nedělá problém. Budím se každé ráno sama a ani by mě neměl kdo budit, protože jsem doma sama. Mohu spát vlastně dá se říct do kolika chci, protože zatím do práce vstávat nepotřebuji a žádné pohovory mě zatím nečekají.

Je pravda ale že moje každodení vstávání je vždy v brzké ranní hodině. Chodím spát v běžném čase jako většina lidí a i kdybych šla spát třeba ve dvě ráno tak stejně se vzbudím kolem sedmé hodiny. To už jsem opravdu vyspalá a už spát nemohu. Dokonce se mi stane, že se vzbudím třeba ve tři ráno a nemohu spát. 
 
Dá se tedy říct, že já vstávám docela ráda ať už je kolik hodin chce. Až budu ptořebovat vstávat do práce tak to pro mě problém nebude. Běžně na brigádu jsem vstávala v půl čtvrté ráno abych v pět hodin už byla na vrátnici a začala pracovat. Takže ať už budu muset do práce vstávat bůhví v kolik hodin tak mi to vadit nebude.

Pokud mám pravidelný rituál? No tak leda ten, že vstávám každé ráno stejně aniž bych měla natáhleho budíka a to že v noci právě vstanu kolem třetí hodiny raní a jdu si zapnout notebook, dát si ranní cigárko a brouzdám po internetu. Po půl hodině si jdu zase lehnout a kolem sedmé hodiny zase vstanu ale už s tím, že si lehnout nejdu. To je asi tak můj jediný rituál.
 
Když už ale musím vstát podle budíka tak většinou se vzbudím 5 minut před zvoněním a jen tak se válím než ten budík zazvoní. Jenže ono mi to příjde jako kdyby to nebylo 5 minut ale věčnost. Takže mě vůbec nedělá problém vstát s budíkem, protože vlastně stejně vstanu dřív než zazvoní a nebo se jen tak povaluji a čekám. Je ale pravda, že se mi párkrát stalo, že jsem měla natáhleho budíka a já ho prostě neslyšela nebo jsem ho ze spaní nějak vypla a tak jsem do školy zaspala.

Mamka ale byla vždy pohotová a přišla za mnou a promluvila na mě proč nevstávám, že bych měla jít do školy. Je divné že i přesto, že mám tvrdý spánek tak slyším když na mě někdo mluví a vzbudím se. Takže jsem měla vždy štěstí že se mnou nemusela nějak lomcovat a hned jsem se probudila, oblékla a šla na autobus. Už jsem delší dobu na budík nemusela reagovat tak jsem zvědavá až budu muset. To bude větší problém, protože mě nebude kdo budit když zaspím.
 
Užijte si zbytek dne
 
malinke-kote 
Text nebyl redakčně upraven


Jak to máte se vstáváním?

  • Co, nebo kdo vás budí?
  • Vstáváte ráda
  • Nebo jste nerudná
  • Máte pravidelné rituály?
  • Je to zmatek nad zmatek?
  • Může se na vás mluvit?
  • 10x posunujete budík?
  • Mění se to časem?
  • Museli vás rodiče z postele tahat?
  • Taháte z pelechu vlastní děti?

Těch otázek jde vymyslet desítky, ale každá to máte jinak. Podělte se o své příběhy, úvahy, ranní fotografie i přání. Pošlete je na

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním.  Partnerem tématu ranní vstávání je projekt www.bebevyzva.cz  cena pro 1 čtenářku je snídaňový balíček sušenek BeBe Dobré ráno v hodnotě 350,- Kč

bebe

Reklama