A jak to má se vzájemným představováním a prvním seznámením čtenářka malinke-kotě? I to se dnes dozvíte.

Přeji všem pěkný den,

Jaké vlastně bylo moje první seznámení s rodiči přítele? Bylo to takové divné a zvláštní seznamování. Poprvé jsem svého přítele poznala den před pálením čarodějnic. To za mnou přijel díky mé dobré kamarádce, která chtěla, abychom se poznali. Hned jsme se ale do sebe zakoukali. Byla to láska na první pohled. Hned prvního května měl slavit narozeniny a tak chtěl, abych k němu jela. Sice jsem trošku svým rodičům zalhala, protože vím, že by zamítly z důvodu toho, že by ho napřed chtěli poznat a tak jsem tvrdila, že budu spát u té mé kamarádky. Jela jsem tedy na jeho chatu, kde slavil narozeniny.

V té době jeho rodiče zatím nevěděli, že jsem jeho přítelkyně až po pár hodinách. Proto jsem v úvodu psala, že to bylo takové zvláštní seznámení, protože jsem se s nimi seznámila původně jako jeho kamarádka. Ale jinak to bylo příjemné seznámení a brzy mě vzali do rodiny. I po třech letech si myslím, že máme všichni dobrý vztah. Já osobně jsem se ze začátku bála. Nebyla jsem moc komunikativní a nevěděla, co jim mám říkat. Po pár měsíců ale se to celé obrátilo a jsem s nimi dost komunikativní. Prostě se spolu všichni bavíte jako rodina. Když něco potřebuji od přítelovi rodičů tak nejdu za nim aby jim to třeba vzkázal jak je u některých případů zvykem, ale zajdu rovnou za nimi. Znám takové, že se stydí a neřeknou jim nic a nebo se nezeptají osobně sami, ale posílají svého přítele. To si nemyslím že potom budí dobrý dojem. Když jsme u nich na návštěvě tak se neptám, zda mi nalejou něco k pití a nebo že mám hlad zda by mi něco udělali a nebo zda si mohu něco vzít. Je to takové, že se prostě i u nich chovám jak doma. Sami mi to navrhly, abych se nemusela pořád ptát. Přeci jen prý patřím do jeho rodiny, tak ať se tu cítím jak doma.

Když se můj přítel seznámil poprvé s mými rodiči, bylo to také fajn a příjemné seznámení. Hned na první pohled si ho zamilovali. Nejen vzhledově ale i povahově je prý fajn. Když to řekla i moje sestra tak to je co říci. Všichni máme společně dobré vztahy. Nejen u přítelovi rodiny, ale také u mé rodiny. Až na mého dědu, toho moc přítel nemusí. Kdo by také ANO. Ani já ho moc nemusím. Vím sice, že ty jeho nálady jsou pro něj z legrace a uctívá takto svojí lásku k nám, ale pro nás všechny je to takové jiné. Nevím jak to nazvat. Kdybyste ho viděli poprvé, tak by jste řekli že je to dost přísný děda, ale ve skutečnosti není. On se hold jinak chovat neumí.

Jak s přítelovými rodiči a nejen s nimi ale i s jeho babičkou a dědou se stýkám skoro každý den. S jeho tetou občas, když zajde na zahradu na návštěvu anebo mi k ní na  zahradu nebo domu. Co se týká mé rodiny, tak přítel se s mými rodiči stýká pravidelně jednou za týden nebo za 14 dní kdy za nimi jezdíme. S mojí babičkou se také stýká asi tak jednou za 14 dní, protože pokaždé když jedeme za rodiči jí chci navštívit. Mám jí hodně ráda a jsem ráda, že jí mohu alespoň chvíli po takové době vidět.

Jak se jinak oslovujeme? Přítelovo rodině vykám a on zase mé rodině. Když jim chci něco říct tak je takřka neoslovuji a hned mluvím k věci. Oni mě oslovují normálně jménem. Vždy když ale o někom chci mluvit někomu s přítelovo rodiny tak nevím pokaždé co mám říct. Když mluvím třeba s jeho rodiči a chci mluvit něco o jeho babičce či dědovi tak řeknu normálně že to a to říkala Babička a nebo Děda, ale jak mám mluvit o přítelovo rodičů tak vždy nevím jak to mám říct. Zda říct jeho babičce či dědovi že to a to říkala jeho mamka a nebo jménem. Pořád nad tím přemýšlím, ale nikdy mě nic nenapadne jak je mám takhle oslovovat. Je to pro mě dost velký problém i to když mám říct že Babička nebo Děda, tak to  vždy řeknu tak nejistě.

Užijte si dnešní krásný a slunečný den
malinke-kote

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________________

Děkuji za příspěvek, chvilkami jsem se v něm malinko ztrácela, ale přesto jsem pochopila, že máte vzájemně pěkné vztahy. A myslím, že děda také nebude tak špatný :)
I Vám krásný slunečný den
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama