U čtenářky s nickem malinke-kote je tradicí dárky kupovat. Možná je to i trochu škoda, protože umí vyšívat krásné obrázky.

Přeji všem pěkný den
dnes je opravdu dobré téma, protože zrovna po práci se chystám jít nakupovat dárky, ale hlavně jeden velký dárek pro sebe :-)

Co se týká dárku, které jsou vyráběné ručně, tak nic proti nim nemám, ale nikdy jsem takový dárek nedostala a nebo si nevzpomínám. U nás je tradicí dárky kupovat. Je to sice pěkné, když někdo dostane ručně vyrobený dárek, protože ten obdarovaný si může říct, že je dárek opravdu z lásky dělaný.

Letos určitě neočekávám ručně vyrobený dárek, jak jsem již psala u nás to takhle nefunguje. Každý nějaké dárky nakupujeme. Vždy se v obchodech najde něco, co můžeme koupit a obdarovat někoho. Vlastně letos asi ani od rodičů žádný dárek nedostanu, ale vůbec mi to nevadí. Mamka do teď byla bez práce, takže po ní ani nic nechci. Hlavní je, že budeme spolu i když ne na štědrovečerní večeři, protože to musíme jít zase k přítelovo rodičům, ale aspoň přes den s nimi budu.

Když někdo rád dárky vyrábí a jsou originální, tak proč by je dotyčný nevyráběl. Kdybych nato měla fantazii a dokázala něco vyrobit, možná že bych to i zkusila. Jediné co umím tak je vyšívat krásné obrázky, ale to zabere opravdu dost času než nějaký pěkný obraz vyšijete. Jeden mám doma schovaný ještě ze základky kdy byl i vystavěný po škole jako dobrý výrobek. Dokonce mi ho nechtěli vrátit :-)

Obchodní dárky se nejlépe nakupují jako elektronika, hračky pro děti. To asi člověk nevyrobí. My většinou od přítelovo rodičů dostáváme věci do domácnosti. Takže i letos s tím počítáme a k tomu nějaké maličkosti. Od své babičky vždy dostávám nějakou dárkovou sadu, který obsahuje převážně šampon a parfém a nebo dává peníze, když neví co koupit.

Letos mám zatím jen jeden jediný dárek nakoupený a to sestře žehličku na vlasy, kterou potřebovala. Sice jí dostala už dříve, ale to nevadí. Stejně nepočítám s tím, že jí na Vánoce vůbec uvidím. Dnes jdu právě nakupovat zbylé dárky. Babičce vždy kupuji nějaké zajímavé sošky, které si potom vystaví v obýváku. Jí udělá hlavně radost to, že příjdeme a dostane nějakou maličkost a ví, že jsme si na ní vzpomněli. Musím v práci popřemýšlet, co vlastně koupím ostatním.

Přeji všem pěkný celý den

malinke-kote

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

____________

Děkuji za příspěvek, i Vám přeji pěkný den a dobrý výběr vánočních dárků.
Saša

 

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

  • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
  • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
  • Vyrábíte sama dárky?
  • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
  • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
  • A jaký na obchodní?
  • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
  • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

Reklama