Jak to má se slavením svátku čtenářka malinke-kote, a také třeba i to, jak je spokojená se svým jménem, to vše se dozvíte v jejím příspěvku.

Přeji všem pěkný den,
u nás se svátky nijak neřeší. Většinou ne, že by jsme zapomínali, ale já osobně se do kalendáře kdo má svátek nedívám a naši to také nijak neřeší. Sem tam zjistím, kdo má svátek podle internetu, ale že bych já osobně k svátku přála to rozhodně ne. U nás to řeší jenom naše babička, která nám přeje a kupuje dárky. Vzhledem k tomu, že naše babička nám přeje k svátku tak přejeme i mi jí. Ale to je asi tak vše.

Většinou ale opravdu převážně zapomenu. Pamatuji si akorát svůj a přítelovo svátek jinak ne. Ale to už víte z dřívějška, že nemám ani paměť na narozeniny. Co se týká ale mého jména, tak ne že by se mi nelíbilo, ale člověk si na něj dokáže zvyknout. Jediné co ale opravdu nesnáším, když mi někdo říká Verunko. Mám raději, když mi někdo řekne Verčo nebo spíše i Veroniko. Nemám u svého jména ráda když někdo používá zdrobněliny.

Proč mně osobně vybrali toto jméno? Sama nevím, jsem jediná Veronika. Jediné co vím je, proč moje sestra dostala jméno Libuše a to z toho důvodu že se tak jmenovala tátovo mamka, ale proč moje to netuším. Svoje děti nemám takže jsem zatím jméno nevybírala, ale už mám v hlavě jaké jméno by to asi bylo. Vybírala jsem ale podle toho jaké se mě osobně a přítelovi líbí a které by jsme společně chtěli mít. Máme jméno jak pro dcerku, tak i pro synka :)

Když budou děti malé tak určitě i svátky budeme jejich slavit, ale až budou starší tak to je to podle mě zbytečné. Děti mají rádi dárky, takže určitě budu využívat i svátky, ale postupem času to možná přejde. U mě ani u přítele to nebyla nikdy nějaká tradice.

Užijte si dnešní den a když už se tady takto zmiňujeme o svátcích tak jsem se dnes schválně koukala a zda tu je nějaká Jindřiška nebo Rozálie tak všechno nejlepší :)

malinke-kote 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Musím říct, že mně se naopak oslovení „Verunko“ moc líbí. Kdybych byla vaše maminka, tak bych Vám tak určitě říkala :):)
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

 kremy

Reklama