Sousedský příspěvek přišel i od čtenářky Malinke-kotě. Co by si přála, to jste se dozvědely už v titulku, a jak je na tom se sousedy na paneláku i na zahrádce, to se zas dozvíte v příspěvku.

Přeji všem pěkný den, už od narození bydlím stále v jednom malém paneláku, kde je pouze 12 rodin. Ještě před 6ti lety jsme měli opravdu dobré sousedské vztahy. Každý se vzájemně zdravil. Postupem času se k nám nastěhovali nepříznivé sousedi a tak to začalo. Přesto, že tu bydleli celý život tak se nám odstěhovali opravdu skvělý sousedi jenom kvůli nim. My bohužel nemůžeme. Nejsou peníze, není kam a je nám líto opustit náš byt.

I přesto, že jsme se snažili soudně je vystěhovat a odebrali jim děti, měli exekuci tak tu stále jsou mezi námi. Já naštěstí teď budu bydlet půl roku u přítele, takže jsem se jich na chvíli zbavila. Vůbec mi nechybí ten jejich zápach z bytu, binec a jejich dohadování. Přítelovo sousedé jsou úplně odlišné než ty naše u mých rodičů. Všichni se vzájemně zdraví, nedělají si naschvály ani žádný binec tu není. Dokonce nám převezme balíky, abychom nemuseli běžet na poštu večer po práci a hned ten den nám ho předá.

Co se týká zahrádkářských sousedů, tak ne všechny jsou příznivé. Dokonce nedávno se stala jedna malá příhoda. Přítelovo sousedé jsou bezproblémový ale zato jeho rodičů soused, to je katastrofa. Dělá jim naschvály, postavil si tam chatu na kterou sice povolení měl, ale neměl povolení na to aby si jí ještě více rozšířil. Samozřejmě si všichni stěžovali a tak přišla kontrola. Od té doby je na přítelovo rodiče strašně háklivý a oni zase na něj. Nedávno se tak pohádali až se porvali. Chtěl jim sundat plot, který prý je jeho, ale přitom tomu tak nebylo. Že mu tam údajně překáží. Po těch letech si už nenecha li od něj nic líbit a tak to začalo. Škoda, že jsem u toho nebyla. Naštěstí se tedy nikomu nic hrozného nestalo, ale i když je to od nich hnusné tak budou rádi až tu nebude. Je to přeci jen starší pán, tak tu určitě dlouho už nevydrží.

Já osobně bych brala takové sousedé s kterými se dá posedět, popovídat a dát si třeba to kafe nebo čaj. Přeci jen sousedé by měli mít mezi sebou pěkný vztah.

Přeji pěkný zbytek dne

Malinke-kote

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Já myslím, že takové sousedy naleznete, ale musíte začít i u sebe.
Pěkný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama