Čtenářka malinke-kote je snaživá a na studentské pomůcky se snažila vydělat i sama, aby rodičům trochu ulevila. Škoda jen, že tu školu přerušila :(

Přeji všem pěkný den,
dnes je venku sice ošklivo, ale to vůbec nevadí. Sprchnout trošku potřebovalo. V dnešní době mi opravdu přijdou veškeré školní pomůcky docela drahé. I přesto že jsem ještě mladá tak za mě, kdy já jsem chodila na základní školu, byli dotace od taťkovy firmy. Dostávali jsme různé balíčky sešitů a různých věcí do školy. Tím rodiče měli menší úlevu a nemuseli kupovat veškeré potřebné věci. Dokonce se dostávali příspěvky na učebnice, které se museli kupovat. Myslím si, že dokonce za každé dítě rodina dostávala 1000 kč na knihy a potřebné věci, které firma nedávala zadarmo. Takže pro ty rodiče to byla opravdu úleva. Dnes o tom vůbec neslýchávám a tak rodiče musejí nakoupit veškeré potřebné pomůcky ze svého aniž by jim vlastní firma přispěla. Dříve se dávali různé věci pro děti a dělali se akce. Pamatuji si, že nám i taťkova firma dělala třeba Mikuláše a rozdávala dětem sladkosti, dnes už to nefunguje.

Já osobně, co jsem ještě studovala jsem se snažila kupovat si věci ze svého, co jsem si vydělala z brigád nebo z praxe od školy. Když mě bylo 18 let tak jsem hned využila možnost jít na brigádu a vydělat si nějaké peníze, aby mamka toho neměla moc. Koupila jsem si z první i brigády nový telefon, takže na tom mamka dost ušetřila. Sešity a potřebné učebnice jsem si většinou také snažila nakoupit sama ze svých vydělaných peněz. Sestra byla trošku jiná. Ta se brigád vyhýbala takže jí mamka musela platit úplně vše, co potřebovala. Takže jsem byla ráda, že jsem alespoň já jí v něčem ulevila. Na střední jsem ještě měla na každý předmět jeden sešit ale VOŠ už jsem používala jeden sešit na všechno, protože jsem si to většinou psala rovnou do notebooku, který jsem si koupila také ze svých peněz.

Dcera mé kamarádky šla teď od září do první třídy, takže to pro ní bylo hodně vynaložených peněz a kor, když je znovu na mateřské. Takže vím, co to člověka stojí úsilí a peněz. Nejlepší je nakupovat sešity v předstihu v akci, kdy každým rokem co sleduji tak jsou před zahájením školy akce anebo po skončení školy. Jako jeden velký sešit, který stojí přes 20 kč mi příjde docela dost a kort když jich potřebují více. I knihy jsou dosti drahé. Já na střední potřebovala na němčinu jednu knihu, která měla i CD a stála kolem 300 - 400 Kč a když je potřebujete dvě a do toho ještě sestra nějaké knihy tak to opravdu je dost drahé. Já osobně potřebovala na střední v prváku knihu na dějepis, která nás stála také cca 300 kč a přesto jsme jí ani jednou nepoužili. Takže úplně zbytečně vyhozené peníze. Na VOŠ jsem naštěstí žádnou knihu nepotřebovala až na německý jazyk, ale to nám učitelka pujčila její a pak jsme jí je ve třetím ročníku zase vrátili. Na co si je kupovat. Doma mi teď leží školní knihy, které jsem nižším ročníkům nemohla prodat, protože měli zase jiné a tak mi tu zbytečně překáží. Přesto jsme je nevyhodili, protože by se mohli někdy třeba i hodit časem.

Já naštěstí teď už školní pomůcky řešit nemusím, protože jsem čerstvě ze školy i když jsem studium přerušila a snad jí do dvou let dodělám, ale to už nebudu potřebovat vůbec nic. Žádné sešity, propisky a další ostatní věci, protože si dodělám pouze jen ty předměty, které jsem teď nestihla. Až budou děti, tak si myslím, že to bude ještě mnohem dražší, takže asi bude potřeba na úplně veškeré věci šetřit už předem, aby jsme na to vůbec měli i když teď spíše potřebujeme šetřit na nový byt, na splacení půjčky. Jinak našim moc zájmové kroužky nevyšlo draho. Já se sestrou když jsme byly menší chodili do výtvarného kroužku, kde ještě do teď mám schovaný hrnek s porcelánu, který jsem si vytvořila. Jen mu tedy už chybí ucho J Ale tam jsme chodili snad jenom dva roky a sestra potom ještě chodila na zpěv, takže toho moc nebylo za co utratit.

Užijte si dnešní den
malinke-kote 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Děkuji, že jste se vyjádřila k dnešnímu příspěvku i očima druhé strany, tedy studentky. A tu školu si určitě dodělejte ))
Jinak ty firemní příspěvky, to pamatuji, naše děti je dostávaly také a hodně nám to pomohlo, to je pravda.
I vy si užijte dnešní den, třeba prší štěstí :)
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

Reklama