Po dlouhé době se nám čtenářka s nickem malinke-kote rozhodla napsat něco k tématu. Ač sama nemá řidičák, ani auto. Ale nechává se vozit svým přítelem v novém autě, které zatím jméno nemá, a možná ani mít nebude

Přeji všem pěkný den, po delší pauze jsem se rozhodla znovu něco napsat. Dnes to bude opravdu krátké a výstižné. Já osobně žádné auto nevlastním, vlastně ani ten řidičák nemám. Budu dnes psát o příteli a jeho bývalému autíčku, které doopravdy pojmenoval. Toto auto o kterém budu psát bylo opravdu dost staré. Nejdříve ho měl jeho taťka, potom ho zdědil on a nakonec ho měla i jeho sestra. Bohužel ale ho měla opravdu jen krátce, protože se na něm vše už ničilo a nemělo smysl ho dále používat.

Byl to Peugeot červené barvy. Je dost důležité, aby jste znali spíše barvu než značku auta, protože jeho jméno bylo odvozeno také kvůli barvičce. Nu dobrá, už vám prozradím jak se vlastně jmenovalo. Byla to naše Beruška. Berušky jsou převážně červené. Sice mají černé tečky, to naše autíčko nemělo, ale to přeci nevadí. Dokonce si koupil nálepky na auto ve tvaru Berušek. Je pravda, ale že si nevybavím, zda ty samolepky tam byly dříve než se pojmenoval a nebo až po pojmenování. Je možné že mu dali takové jméno i nejen kvůli jeho červené barvě ale kvůli tomu, že si tam ty samolepky berušek nalepil a proto se mu nakonec začalo říkat Beruška.

Takže tato Beruška skončila ve šrotovném a teď máme asi dva nebo tři roky nové autíčko a to jsme ještě nepojmenovali a možná se ani tak nestane. Ani bychom mu jméno vybrat nemohli. K čemu by se tak mohlo srovnat Hyunday tmavě modré metalízy, která spíše představuje černou než modrou. Takže podle barvy by se pojmenovat ani nedalo. Možná podle samolepek by se mohlo pojmenovat třeba jako Rychlá střela, ale raději to necháme bez jména :-)

Zasílám vám fotografii naší Berušky, akorát tedy nikde nemohu najít fotografii, kde jsou nalepené Berušky, ale bohužel už něco jiného. Také zasílám jednu našeho současného autíčka.

beruška

modrasek

Užijte si dnešní snad krásný den. Já musím běžet na úřad práce, ale ještě že ho mám hned zarohem. Dokonce se mi rýsuje zaměstnání, tak se uvidí dnes zda ANO či NE :-)

malinke-kote

Milá malinke-kote, díky za příspěvek a držím palce na pracovním úřadě. Dejte vědět, jestli se vám podařilo sehnat práci

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se jmény aut vy, milé ženy-in?

  • Dáváte svým plechovým miláčkům jména, nebo ne?
  • Pokud ano, tak jaká? Co vás k tomu vede nebo inspiruje?
  • Dáváte jim jména lidská, nebo je odvozujete od názvu značky?
  • Čím je pro vás vaše auto?
  • Povídáte si s ním? Chválíte ho, když vás vyveze z nějaké šlamastiky?
  • Nadáváte mu, když nejede? Pomáhá vám k tomu jeho jméno?

Napište nám, pošlete třeba fotku svého auta na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama