Jak už sám titulek napovídá, čtenářka malinke-kote nám popisuje problém jejího přítele s úřednicí. Proč a za jakých okolností nastal, se dozvíte po přečtení.

Přeji všem pěkný den,
přesto že jsem nikdy nemusela jít na nějaké úřady a zatím nic nemusím na úřadech řešit mám jednu špatnou situaci kdy na úřadech jsou úplně zbytečné. Jo je pravda, že jsem se chtěla ucházet o práci na městském úřadě, ale bohužel nemám řidičský průkaz tak mě nemohli vzít. No nevadí, přejdu k dané situaci. To, že přítel před měsícem a půl přišel o práci tu většina čtenářek už ví, ale jaké měl problémy s úřadem práce, to už tu skoro žádná neví.

Moje rodina měla opravdu dobré zkušenosti na jakýkoliv úřadech, ale přítel bohužel měl tu smůlu a je pravda, že se říká, že bohužel u této pani má problém každý kdo k ní musí jít. Když ho propustili tak šel hned druhý den na úřad práce kde si vzal potřebné papíry na vyplnění a šel domu si to  vyplnit. Pár věcí nevěděl jak vyplnit a tak s tím přišel za ní. Ta ho bohužel seřvala, že už tu jednou byl a že to musí vědět. Dnes nejsou úřadní hodiny pro ty co už tu někdy byli, ale jenom pro ty co tu nikdy v životě ještě nebyli. Sakra kdo si to má pamatovat X let jak se co vyplňovalo? No prostě mu neporadila a musel si nato přijít sám. Prý je to tam jak pro debily napsané, ale opravdu nebylo. Už nevím, co přesně nevěděl, ale vím že to tam psané nebylo jinak bych mu poradila, ale ani já jsem to nevěděla.

Když už to měl vyplněné, tak mu dala termín kdy se má znovu dostavit. Bylo 14. června a přišel s tím že zatím žádnou práci nenašel a ona? Tu to ani nezajímalo zda u nich nějaká nabídka je pro něj nebo není. Takže si musel hledat práci sám a na úřadu práce neohlížet. Bohužel ale měla pořád nějaké nepříjemné řeči, že mu nemůže dát 65% protože má ukončený poměr dohodou. Dělal přes agenturu a ta mu tvrdila, že to mají s úřadem práce dohodnuté, že by těch 65% měl dostat, ale bohužel s tím akorát tak byli veliké problémy. Agentura tam vždy byla 2x týdně a to někdy ani ne, takže velké starosti a běhání.

Chodil tam jednou za týden a pořád po něm chtěla nějaké papíry. Když už mu napsali §52 C který po něm chtěla tak zase musela si něco najít s tím, že by měl dostat odstupné atd. Přitom odstupné od agentury člověk nedostane. No vymluvte jí to. Tak se jí zeptal co tedy po něm ještě chce, aby těch 65% dostal, protože jsme je opravdu potřebovali kvůli úvěru, který by jsme bohužel ze 45% nezaplatili. Když se jí tedy nato zeptal tak mu řekl že prostě neví co jí má donést aby to dostal, že si to má zjistit sám. Dala mu číslo na nějaký inspektorát v Chomutově, že oni v Klášterci to neřeší a nezajímá je to. Stejně to posílají do Chomutova a tam jim to vše vyřizují. No nechápala jsem proč mu dávala číslo a proč nezavolala ona si tam sama a nezjistila co vše jí má donést ještě aby těch 65% dostal. Vzala si ale číslo na tu agenturu, kde přítel dělal.

Po několika dnech tam přišel s tím, že nato kašle že si nechá těch 45%. Jí to bylo jedno, když to tak chcete tak vám vypočítám 45%. Už byl docela přítel nervní i když se snažil stále být slušný. Přeci kdo by chtěl zbytečně o 2000 - 3000 méně jenom proto, že ona neví co má vše donést aby to dostal. Řekla mu ať příjde asi za tři dny a když tam přišel tak to najednou šlo a těch 65% dostal. Nakonec dokázala zavolat na ten inspektorát co má donést, aby mu to mohli dát. Zavolala do agentury co ještě potřebuje aby jí to poslal a vše bylo vyřešeno. Zjistil to přítel až když měl si jít pro papír kde je výpočet kolik dostane.

Ještě že já na úřad práce nemusím jít a až budu opravdu muset jít tak nepujdu do tohoto města abych chytla tuto starší pani, ale raději do svého rodného města. Já si ale stejně myslím, že člověk by měl jít tam kde má trvalé bydliště, nemám pravdu? Takže bych stejně do Klášterce jít nemohla, ale musela bych jít do Jirkova. Tam jsou ty lidi zlaté a pomůžou kdykoliv s čímkoliv.

Přeji vám všem krásný slunečný den a pokud musíte na nějaké úřady tak raději ať s nimi máte dobré zkušenosti a ne takové jaké jsme zažili my. Naštěstí si přítel práci našel, takže od úřadu práce dostal jenom měsíc a půl a zbytek už bude mít od nového zaměstnání. Já zatím práci hledám marně, mám ale čas do konce srpna kdy jsem evidovaná ještě jako student, pak už bohužel budu muset i já jít na úřad práce.

malinke-kote 

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

Já už to tu ráno psala, že na to vyplnění formuláře je někdy potřeba několik vysokých škol, a ani to nestačí. Ony to ty úřednice dělají každý den, tak tomu rozumí rozhodně lépe než my.
Co k tomu víc dodat? Snad jen, ať Vás podobné problémy nepotkají.
Děkuji za příspěvek a pozdravujte přítele.
Saša    

Téma dnešního dne 25. 7.: Úřady a úředníci

  • Jaké máte zkušenosti s jednáním na úřadech?
  • Jste vy sama úřednice?
  • Už jste se někdy u přepážky pohádala?
  • S jakého důvodu nejčastěji?
  • Pokládáte nějaká úřednická místa za úplně zbytečná?
  • Anebo naopak, některá chybí?

O úřadech a úřednících (doufám, že přijde i příspěvek přímo „od stolu“ )
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: parfém od Avonu BOND GIRL FOREVER (aby při vyřizování na úřadech hezky voněla).

parfem

Reklama