Příspěvek poslala také čtenářka malinke-kote. Píše nejen o stromečku, ale také o sladké vůni čokolády - a nebo o její „rozsvícené“ sestře. :))

Přeji všem pěkný den
dnešní téma je opravdu krásné, už se těším až budu stromeček zdobit. Zdobím ho ráda už od malička. Letos jsme koupili asi před měsícem nový stromek, ten starý už byl zničený. Měli jsme ho od našich a tak jsme se rozhodli ke koupi nového.

Samozřejmě mám na mysli umělý stromek. Já jsem proti živému. Nikdy jsme živý stromek neměli. Naši koupili umělý, který vydržel opravdu dost dlouho. Vlastně celé moje mládí. Každý rok se vytáhl ze skříně, vyndali se ozdoby a světílka a já začala každý rok zdobit. Moje sestra mi vždy jenom asistovala a já chtěla zdobit sama. Sestru to stejně nikdy nebralo.

Nejlepší co na tom stromku bylo tak čokoládové kolekce. Vždy jsem se každý rok těšila až tam bude vyset ta dobrá čokoláda, kterou jsme se sestrou každý rok ujídali už ze stromku. Byla výhoda toho, že jsme ho měli v pokoji a tak naši o tom ani nevěděli. Samozřejmě, že jsme to ujídali tak ,aby to nebylo poznat a stromek nebyl holý. Většinou tam zůstali ty velké čokoládové sošky. Ty nám moc nejeli, nejlepší jsou plněné a nebo salonky.

Letos to jsou moje druhé vánoce s přítelem a tak se nato těším až budeme zdobit vlastní stromek. Starý stromek vypadal už jako koště a byli polámané větvičky. Ještě aby ne když vydržel asi 25 let. Někdo si říká naco zdobit stromek, když nemáme děti, ale já ho musím mít každý rok. Naši už stromek nedělají a sestra ho také nechce. Jsem zvědavá jak ten nový stromek bude vypadat po ozdobení.

Teď jsem si připomněla jednu nepříjemnou příhodu. Když jsme byli malý a sestra chtěla rozsvítit stromek tak místo rozsvícení stromku se rozsvítila ona sama. Asi to muselo být hodně nepříjemné, ale naštěstí se jí nic nestalo. Od té doby jsem se stromek bála rozsvicet a tak nám ho zapínali naši. Teď už se samozřejmě nebojím.

Dokonce jsme si nakoupili i nové ozdoby aby ten nový stromek aspoň trochu vypadal. Ještě by to chtělo ale nová světílka. Jsou poměrně stará jako předešlý stromek a možná i starší. Sice svítí, ale přeci jen když už tak vše nové ne? Nejraději bych po práci vytáhla stromek a už zdobila. Třeba přemluvím přítele aby jsme ho ozdobili už tuto sobotu a ne až na štědrý den. Vždy jsme ho zdobili dříve než se správně má. Nejraději bych stromek měla postavený celý rok, nechce se mi to potom vše sundavat, když je tak krásně ozdobený.

Škoda, že nemám v práci fotografii našeho starého ozdobeného stromku, hned bych vám jí ráda ukázala.

Přeji příjemný zbytek dne
malinke-kote

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

_______________

Jsou lidé, kteří mají stromeček nazdobený třeba až do jara. Chodila jsem kolem jedněch takových oken. Ale to by tam místo vánoční kolekce musela být zavěšena spíš už velikonoční vajíčka. Tak to zkuste a uvidíte, že hned odstrojíte :))
Děkuji, že jste napsala a přeji krásné Vánoce.
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama