K dnešnímu tématu se vyjádřila i čtenářka Malinke-kote. Píše o tom, jak zaspala či nezaspala, jak vstává i nevstává, píše prostě o všem. Více již v příspěvku :)

Přeji pěkný, dnes poměrně teplý den. Rozhodla jsem se i dnes něco málo napsat, tak jak to mám já ohledně změně času.

Již tuto neděli se změní čas a posuneme si hodinky o hodinu vzad. Mě to vůbec netěší, protože nejsem velký spáč a vždy brzy vstávám i když nemusím. Takže už to vidím jak místo kolem osmé hodiny ranní vstanu kolem sedmé hodiny ranní. Čím později jdu spát, tím kratší dobu spím. Asi si půjdu lehnout poměrně brzy, abych tak včas nevstala. 

Zatím se mi tedy nestalo, že bych si hodinky zapomněla přetočit  o hodinu dopředu nebo dozadu.  Jinak tato změna mi vůbec nepůsobí na mojí psychiku, nějak to neřeším i když mě štve, že brzy vstanu aniž bych musela. Jestli mám ráda letní nebo zimní čas? Mě je to vcelku jedno jestli vstanu v sedm nebo v osm či v devět v daném přesunu.

Možná by bylo lepší kdyby zůstal jen jeden čas aspoň by sem neřešila, že jsem zbytečně vstala brzy či později. U mě je zvykem přes týden vstávat v půl sedmé ráno a když je víkend tak prostě v osm, MAXIMÁLNĚ v devět vstanu.

Jestli mám ráda východ nebo západ slunce? Obojí je krásné, jsem vzhůru jak při západu tak i při východu slunce. Vlastně jsem musela poměrně brzy v létě vstávat na brigádu. Dělalo se od pěti, takže když už jsem byla v práci tak jsem koukala na krásný východ slunce.

Co se týká jestli jsem někdy zaspala. Ano zaspala jsem a ne jednou, ale nikdy mi to v mém programu neudělalo neplechu. I když jsem vstala třeba o půl hodiny později tak co. Hlavu si můžu umýt později, rychle si udělám svačinu a běžím na autobus a když ho nestihnu vždy se odvoz najde. Každé ráno vstávám vždy o hodinu dříve, abych vše stíhala, takže ta půl hodina později mě nezabije když se občas prospím a budík mě nevzbudí. Takže jsem vlastně nezaspala nic důležitého. Nikdy jsem ani nic důležitého neměla.

Co se týká cestování, zrovna v létě jsme jeli do Českých Budějovicích k přítelovo tetě a vůbec mi nevadilo si přivstat. Jeli jsme cca 4 – 5 hodin a chtěli jsme tam být dopoledne, tak jsme vyrazili brzy a co. Když mi někdo řekne, budeme vstávat ve tři, tak vstanu a nic nenamítám i když jdu spát třeba ve tři ráno. Už se mi stalo když jsme jeli z Českých Budějovic domů, tak jsme vstávali asi v osm hodin a já šla spát ve tři ráno a byla jsem vyspalá.

Přeji zbytek pěkného dne a ty co mají rádi dlouhý spánek, tak si ho v neděli určitě užijte.

Malinke-kote

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Já bych spala pořád, ale to bych zase nestíhala zveřejňovat příspěvky. Děkuji, že jste napsala - a tu neděli si užijte také. :)
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

darecekk

Reklama