Jak se staví k posunu času čtenářka malinke-kotě, to se dozvíte v dalším příspěvku. Napsala po dlouhé době, protože dnešní téma ji zaujalo a posun času i samotné přeřizování hodin ji přijde naprosto zbytečné.

Přeji všem pěkný den,
po dlouhé době jsem se zase rozhodla něco krátkého sepsat. Na dnešní téma jsem se těšila, protože k němu mám co napsat. K ostatním bohužel nebylo co psát a tak jsem si dala chvíli pauzu. Já osobně bych zrušila přesun času z letního na zimní a obráceně. Mě to nebaví pořád přeřizovat všude hodiny. Je mi docela jedno zda si přivstanu o hodinu dříve, a nebo zda můžu tu hodinu déle spát. Stejně vstanu tak či tak v osm, i když bude zrovna teď momentálně v sedm. Déle spát nedokážu i když můžu. Mně bohatě stačí 5 hodin spánku a už jsem vyspalá a spánek další nepotřebuji.

Je ale pravda, že mi docela vadí ta tma. Nechala bych celkově letní čas a už bych to neměnila. To je dlouho světlo a člověk se potom nebojí nikam jít. Takhle už je v šest hodin tma a člověk už se bojí vyjít z baráku sám. Nevím jak je to v jiných městech, ale já osobně když jsem bydlela u rodičů jsem se bála někam jít, když byla tma. Je to tam dost nebezpečné. Naštěstí tady to tak už nebezpečné není, ale přesto se bojím.

Já osobně jsem si nikdy zatím nezapomněla přetočit hodinky. Buď mi to někdo vždy připomněl, nebo jsem to zjistila v kalendáři či jsem si sama vzpomněla. Naštěstí jsem tedy nikdy nezaspala a ani nikdy nepřišla dříve do školy či na brigádu. To že jsem jednou přišla do školy dříve, neměl vliv na změnu času, ale to že jsem si spletla prostě hodinu, když jsem měla jít na zkoušku. Ani mi nějak hned  nemohlo dojít že jsem šla dříve, protože trolejbus mi jel ve stejný čas jako mi měl jet o hodinu později.

Zda je správné hýbat takto časem to nevím, ale jak už jsem psala tak mě by opravdu vyhovovalo kdyby se s časem nehýbalo. Vždyť je pár státu, kteří to tak mají a nijak jim to nevadí. Nechápu tedy, proč toto nemůžou zavést i tady u nás. Mě to příjde úplně zbytečné.

Užijte si dnešní den, i když dnes by mělo začít sněžit, nebo alespoň u nás. To ale nevadí :) alespoň si ho náš Beník brzy užije

malinke-kote

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Děkuji za příspěvek, i Vy si užijte dnešní den a nezapomeňte v noci ze soboty na neděli na ty hodiny – i když vás to nebaví ((
P.S: A Beník má rád sníh?
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama