Čtenářka malinke-kote dobře ví, že po Vánocích jsou takové slevy, že se vyplatí si počkat a ne si brát půjčku. Více již v jejím tematickém příspěvku.

Přeji všem krásný a příjemný den

Vánoce se sice blíží, peněz je nedostatek, ale brát si nato půjčku? Nemyslím si, že je to dobrá volba. Nikdy by mě nenapadlo brát si jakoukoliv půjčku, jenom proto, že bych si něco zajímavého chtěla koupit ale nejen pro sebe. Raději si nato našetřím. Stačí, že máme jednu půjčku, kterou jsme si brali s přítelem na byt. Tedy on si jí bral v době, kdy jsme se ještě neznali, ale teď je to naše společná. Stačí mi to vidět u našich, kdy si jednou vzali půjčku a už se z ní nemůžou vyhrabat. Pořád jim nabízejí lepší a lepší půjčky a tak je vezmou s tím, že tu první z téhle výhodnější půjčky zaplatí a budou splácet tu pro ně výhodnější.

S půjčkama jsou velké problémy, ale nejen na Vánoce. Vidím to momentálně u své sestry a jejího přítele, kdy chtějí půjčku na nový byt. Spousty vyřizování, běhání na družstvo a do banky. Jsem ještě dost mladá, takže jsem nemohla ještě mít nějaké problémy ohledně půjčky. Svým blízkým kupuji to, na co mám. Udělá jim radost i maličkost.

Co se týká vánočního pobytu na horách, tak nikdy nerealizujeme. Já hory nemusím, nelyžuji a tak není důvod někam jezdit. Když už si chce přítel zalyžovat, tak se jede na jednodení výlet do hor. Máme je kousek, takže to není problém. Co se týká zadluženosti na Vánoce, tak podle mě je to každýho věc zda se zadluží či nikoliv, ale je to splácení na dlouhou trať.

Nemám děti, tak nemohu posoudit zda by se naštvali, ale hold by se stím museli smířit. Kvůli dětem bych se nehodlala zbytečně zadlužit, takže by dostali jenom to, naco by bylo. Co se týká vyrábění dárku, tak nevyrábím. Nebyl by nato ani čas a ani by mě nenapadlo co bych mohla vyrobit pro starší lidi. Pro sestru by to nebylo problém, ale pro ostatní asi ano.

Už jsem to psala na začátku zda zastávám názor, že i malý dárek potěší a na ceně nezáleží. Každému by měla udělat radost i z maličkosti, protože jsou rádi, že jsme si na ně vůbec vzpomněli a že jim rádi něco darujeme i přesto, že máme nedostatek peněz. Jinak co se týká dárků na splátky, nikdy bych toho nevyužila. Dárky zásadně kupuji v hotové podobě. Při splátkách se vždy zaplatí něco navíc, ale k čemu. Zbytečná ztráta peněz. Zrovna teď si z praxe šetřím na dárek k vánocům a to nový mobilní telefon. Sice mám našetřeno jenom 2 000 Kč ale do Vánoc ještě času dost. A když to nebude do Vánoc, tak  co, koupím si to po Vánocích kdy budou určitě nějaké slevy.

Přeji pěkný zbytek dne

malinke-kote

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________________

Děkuji za Váš příspěvek. a ať si na ten mobil našetříte. Když ne, Ježíšek určitě něco málo přidá. :)

Téma dnešního vydání zní: Vánoční půjčky neboli peníze na cokoliv

 • Vzala byste si půjčku na Vánoce?
 • Pokud ano, z jakého důvodu?
 • Znáte takový případ ve svém okolí?
 • Naletěla jste někdy bankám či spořitelnám s „výhodnou“ půjčkou?
 • Jste schopna koupit svým blízkým cokoliv, i kdybyste si na to měla půjčit?
 • A co vánoční pobyt na horách?
 • Našetříte nebo půjčíte?
 • Měl by se vůbec člověk na Vánoce zadlužovat?
 • Naštvaly by se vaše děti, kdyby měly pod stromečkem méně dárků?
 • Vyrábíte dárky?
 • Zastáváte názor, že i malý dárek potěší a na ceně nazáleží?
 • Jaký je váš všeobecný názor na půjčky v období Vánoc? (na cokoliv)
 • A co případně dárky na splátky? Jsou některé výhodné? A jsou vůbec nutné?

Děkuji za všechny příspěvky a komentáře
piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem (bez půjčky)
kosmetikou pro krásné ruce - v „luxusním balení“ :)

darecek

Reklama