Jak patrno z titulku, čtenářka malinke-kote deštník nepoužívá. Upřednostňuje pláštěnku. Proč, to se dozvíte v jejím příspěvku.   

Přeji všem pěkný den,
u nás je momentálně oblačno, svítí sluníčko a je naštěstí i sucho. Já osobně deštník nesnáším, nepoužívám ho. Do kabelky by se mi nevešel ani ten malý. Nosit ho někde v tašce - opravdu nikdy. Ten velký bych už vůbec nepoužívala, protože zabírá dost místa a ten se jedině musí držet v ruce. Takže já vlastně neupřednostňuji žádný deštník. Nemám je ráda. Možná jako malá holka jsem ho musela používat, ale už delší dobu naštěstí nemusím. I kdyby padali kroupy nebo byl veliký slejvák tak si ho prostě nevezmu a pláštěnku už vůbec ne. Já si vystačím s kapucí anebo s ničím. Je mi to jedno, že zmoknu, protože já raději zmoknu než nosit deštník či pláštěnku.

Je ale pravda že v červenci jsem si jí nakonec vzít musela, protože jsme byli u nás v Kadani na Vysmátém létě a jak na potvoru začal prudký slejvák. Nemáte se kam schovat a tak jsme nacucaný vodou běželi k autu a jeli jsme domu převléknout se. Mezitím jsme ještě raději zajeli na zahradu pro pláštěnky, aby jsme znovu suchý nemokly venku. Přesto nás ale ten déšť tak odradil, že jsme asi za hodinu jeli stejně domu a nejoblíbenější večerní kapely jsme si nechali raději ujít.

Je pravda, že doma ale nějaký ten deštník stejně je. Přítel si nedávno nový koupil. Ten upřednostňuje velký, aby jsme se tam prý oba vešly, ale já se stejně asi pod něj nikdy neschovám. Nevím proč jsou mi tyto věci cizí a nemám je ráda. Zato moje mamka či sestra ty deštníky rádi mají a právě ty velké než malé skládací. Ty jsou více užitečnější, protože jsou i obsahově větší a hlavně ty skládací vydrží méně než ty velké. Ty malé se během slabého větříku převrátí a je po deštníku. Znám to i ze své zkušenosti.

Mě osobně deštníky vydrželi docela dlouho a jsem zvědavá, jak dlouho vydrží tento co máme doma i když je fakt že asi dlouho když se moc nepoužívá. Přesto mi ale přijde, že si přítel tento deštník koupil docela drahý. Já osobně bych ho za 200 Kč nikdy nekoupila. Je ale pravda, že převážně lidé koukají na vzhled a potom až na cenu a myslí si, že čím dražší tím déle vydrží. Já osobně si myslím, že je to blbost. Každý deštník vydrží stejně dlouho ať stojí, co stojí. Záleží na tom, jak s tím deštníkem člověk zachází.

Co se ale týká pláštěnky tak jako dítě jsem jí ráda nosila. Hlavně na táborech. Když už bych si opravdu měla vybrat mezi deštníkem či pláštěnkou tak by u mě jednoznačně vedla pláštěnka než deštník. Podle mě je více užitečnější než deštník, protože ten člověk musí držet, překáží při užším chodníku, lomcuje s vámi při větším větru a stejně na vás prší. No prostě u něj najdu opravdu hodně chyb, kdežto u pláštěnky snad žádnou. Navleče se jako oblečení, o nic se člověk nemusí starat, nemusí jí držet a když je to opravdu kvalitnější pláštěnka tak člověku nic nepromokne. Dokonce jsou pro mě lepší pláštěnky dlouhé než ty krátké jako bunda. Já tedy teď momentálně v tomhle počasí používám raději nepromokavou jarní bundu.

Užijte si dnešní den, snad bude krásný a bez deště.
malinke-kote 

Text nebyl redakčně upraven

________________

Tak to jste jedna z mála, která si dá bez ostychu pláštěnku. Alespoň nezmoknete, je pravda, že je pohodlnější. Škoda, že jste neposlala i fotku ))
Děkuji za příspěvek a užijte si dnešní den
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama