Čtenářka malinke-kote má zimu ráda. Ale tu opravdovou. Které se letos stále nemůže dočkat. Přečtěte si její příhody s bobováním a lyžováním.

Přeji všem pěkný zimní den, i když to venku jako zima nevypadá a je dnes poměrně teplo
 
Zima je krásné roční období, které mám opravdu ráda. Je to období s nejnižšími teplotami a nejkratší dobou denního světla. Mě to vůbec nevadí i přesto, že chodím do práce a z práce za tmy. Mám ráda hlavně, když napadne spousty sněhu a můžu dovádět ve sněhu se svým psem, který má opravdu rád. Ještě abychom zimu a sníh neměli rádi, když jsme se v zimě oba narodily.

8


 
Jediné co mi na zimě vadí, když sníh taje a jsou samé břečky. To bych nejraději nikam nešla a zůstala doma. Jsem zvědavá, zda letos vůbec nějaký sníh bude anebo budeme mít stále déšť, který mi docela vadí. Pořád mokro, pes je neustále špinavý a zablácený. Bude letos vůbec opravdová zima? Venku teplo, tvrdí že bude sněžit, ale zatím sněžilo jen pouze jednou a stejně to hned zmizelo a to je škoda.
 
Děti nemůžou jít s rodiči na kopec si zajezdit na saních, na lyžích nebo na bobech. Myslím si, že pro děti to také není moc příjemné, když nemůžou stavět sněhuláky, nemůžou se koulovat. No prostě nic. Já jako dítě jsem se ve sněhu vyřádila dost. Dokonce jsme za barákem stavěli Iglu, které kupodivu drželo.
 
Když mi bylo asi tak pět až sedm let, tak jsem ráda lyžovala i když pouze za barákem na kopci, ale bavilo mě to, bavilo mě bobovat. Jediné čeho jsem se jako dítě neustále bála, byly saně a asi bych ani teď na ně nevlezla. Zato můj přítel se psem ty minulý rok jezdili jak diví oba dva.
 
Vzpomínám si na jednu příhodu, když jsme jako děti se známými lidmy bobovali na jednom velkém kopci. Pro mě to příjemné nebylo, když jsem sjížděla a najednou najela na velký hrbol, kdy jsem vyletěla do vzduchu a při dopadu si vyrazila dech. Člověk nemůže dýchat a myslí si, že je konec. Bylo to pro mě opravdu nepříjemné a všichni se báli, co se stalo. Po chvíli jsem to naštěstí rozdýchala, ale už jsem na boby nenasedla.
 
Co se týká lyžování, tak jak jsem psala, jako dítě jsem lyžovala. Teď když minulý rok mě přítel vytáhl na hory, že budeme lyžovat. Nejdříve se mi nechtělo, ale pak jsem tedy přikývla a jeli jsme na Alšovku. Nazula si lyžařské boty, vzala lyže a šly jsme na sjezdovku. Bohužel jsem se tak bála, že jsem nakonec na ně nevlezla a s kamarádkou jsme stáli nahoře a čekali, až si přítel zalyžuje. Dost mě to klouzalo už v těch lyžařských botech, tak jsem si vzala zpátky zimní boty. Jak jsme tak čekali tak mi nehorázně mrzly nohy. Asi po dvou hodinách se přítel rozhodl, že konečně pojedeme domu. Mě prostě na lyže nikdo nikdy už nedostane. Bojím se a asi se bát budu pořád.

9


 
Také jsme měli jednu příhodu na Klínovci, kdy sice jsme nejeli lyžovat ani nic jiného ale jeli jsme na koncert kapely UDG, bylo to vše super, ale myslela jsem, že tam umřu zimou. Ve městě žádný sníh, ještě nebyla tak velká zima a tak jsem si vzala botasky, protože jsem stejně ještě neměla přivezené zimní boty od rodičů. Umíte si představit, jak mi asi mrzly a zábly nohy v těch botaskách. Na Klínovci sněhu jak nevím co, pomalu jsme tam ani nevyjeli, jak bylo zasněženo, ale hlavní je že jsme si koncert užili. Chtěli jsme tam ještě zůstat na další kapelu, ale opravdu se to nedalo. Měla jsem pomalu fialové nohy.
 
Co se týká lidí, kteří nemají rádi zimu tak jim to vůbec nezazlívám. Někdo má rád teplo a někdo zase zimu. Já mám ráda obojí, i když velké vedro nesnesu. Je tu spousta lidí, kteří zimu opravdu neradi a nadávají na vše kolem krásné bíle přírody. Hlavně na řidiče, kteří jedou raději pomalu a přitom někteří za volantem nadávají, ať jedou rychle a ať je sníh pryč a spoustu dalších věcí.
 
Přeji příjemný zbytek dne a snad se sněhu konečně dočkáme
 
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji malinke-kote za váš obsáhlý text. Vašemu přítel tedy nezávidím. Vezme vás na sjezdovku a vy to tam prostojíte. Já bych vás šoupnul do hospůdky a po vyryžování se, bych vás vyzvednul. Napadlo vás zkusit to od malého svahu? Lyžování není nebezpečný sport, když dodržujete základní pravidla. Dobrá výbava a nepřeceňování svých schopností…

Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama