Už jsem si myslela, že dnes už nikdo nenapíše. A proto s vděčností uveřejňuji příspěvek, který nám na dnešní téma poslala čtenářka Lucka. I když není z povodní, dramatický je až dost.

Milé čtenářky a redakce. Dovolte, abych přispěla svým příběhem na dnešní téma. Není sice o povodních, ale otřesný je dost.

Stejně jako vaše redaktorka Dana i já jezdím na koni a mým snem bylo vždycky plavení. Jenomže  v místě, kde mám koníka, není moc možností. Břehy rybníků jsou buď strmé, nebo zarostlé. Navíc nikdy nevíte, co do nich kdo hodil za harampádí, takže vstup do neznámé vody je pro koně dost nebezpečný.

Jednou jsem na vyjížďce potkala známou. Má koně ve vedlejší vsi a ta se chlubila, že našla perfektní místo na plavení, ať jedu s ní. No to víte, že jsem se nenechala dlouho pobízet. Jen mi bylo divné, že míří k jezeru, kde je už pár kroků od břehu obrovská hloubka. Trochu jsem se zdráhala, ale ona tvrdila, že to mají vyzkoušené, chodí tam i s dětmi a koně přece umí plavat. No dobře, pro začátek se budu jen dívat a možná to příště zkusím také.

Po prudké stráni jsme doslova doklouzaly k vodě. Ale zbýval ještě tak metrový sešup, kam jsem svého koně nemohla zaboha dostat. A tak jsem stála nad hupem a z výšky pozorovala, jak bude plavit.

 Šlo jim to pěkně, koník plaval, ona se mu držela za uzdu a nechala se táhnout. Později jsem pochopila, že se dopustila několika fatálních chyb, které je mohly stát život.

Kůň se dostal dost daleko od břehu a na velkou hloubku. Nevím, co se přihodilo, ale najednou se začal topit. Zoufale se snažil udržet hlavu nad hladinou, ale jak se držela uzdy, stahovala ho pod vodu. Místy oba úplně zmizeli pod hladinou a já z břehu bezmocně sledovala jejich dramatický boj o život. Nemohla jsem dělat vůbec nic. I kdybych seskočila, nedokázala bych tak rychle doplavat až k nim.

Naštěstí při nich stál anděl strážný a poradil jí, aby uzdu pustila a nechala koně plavat. Kůň to v zoufalém pudu sebezáchovy obrátil ke břehu a ona jakýmsi podivným stylem plavala za ním. Teprve potom z ní vypadlo, že neumí (Káča jedna pitomá) plavat a tohle byl její životní výkon.

Od téhle dramatické příhody jsem si nechala o plavení zase už jen zdát.

Lucka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To vás naprosto chápu. Vůbec si vaši situaci nedokážu představit. Doufám, že jste jí pěkně vynadala!

A co vy , milé ženy-in? Vzpomenete si také na nějaký zážitek s vodou? Jak vidíte, nemusí být povodňový. Pošlete nám třeba něco optimistického. Na vaše příspěvky čekám a doufám, že mi nedáte košem. Vzpomenete si na nějaký příběh, nebo zážitek spojený s vodou?

Pokud ano, pošlete nám ho na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama