Milá redakce,
už potřetí za tento měsíc se ze mě stává grafoman. Můj dnešní příběh je spíše o tom, jak jsem pro lásku trpěla, ale pro cizí lásku... Možná dnešní vážná témata trošku odlehčí.

Fialinka

                                               ***
Byla jsem už druhý měsíc v Německu na brigádě – v McDonaldu. Brigádníci různých národností se střídali rychle, a tak mne neudivilo, když jednoho dne přibyl i Íránec, který německy neuměl vůbec. Vypadal zároveň dost nesympaticky, nicméně se  mně ho asi po týdnu zželelo a v obědové pauze jsem mu přeložila do angličtiny slovíčka, která v kuchyni potřeboval. Za mou pozornost, zahrnující čistě slova jako rajče, cibule, majonéza atd.. se mi ale dočkalo nečekané "odplaty".

Už asi po týdnu jsem pozorovala, že milý Íránec (mimochodem velmi škaredý, malý a shrbený, o zubní hygieně nic neslyšel) má směny ve stejnou dobu jako já a při obědové pauze se potkáváme, nicméně naštěstí tam byli kromě nás i další. O něco později mi kamarádka dvakrát vzkazovala, že se mnou chce o samotě mluvit... a to mi začalo být divné, spolu s jeho obdivnými pohledy. Protože jsme všichni bydleli v jednom rodinném domku se společnou kuchyní, bylo dost těžké se mu vyhnout, a tak jsem se snažila aspoň všude být s tou kamarádkou, a  nakonec jsem si  i v její přítomnosti vyslechla, jak jsem krásná, úžasná, dokonalá, nejlepší a jak si mne chce vzít. On prý je z dobré rodiny, dokonce inženýr, jen doma se mu nelíbilo. Na jeho víru snad ani přestoupit nemusím, uživí mne, nemusím se bát – chce bydlet v Evropě, domů mne přijede jen ukázat. Polilo mne horko a rychle jsem mu vysvětlila, zatím s úsměvem, že mám přítele, kterého stráááášně miluji (to bych ostatně řekla, i kdybych ho neměla, že) a jeho snahy jsou tak marné, ostatně že po týdnu mne ani dobře nezná..

Jenže v průběhu dalších dní mne pronásledoval na každém kroku a neustále mi říkal, že já jsem ta jediná pravá. Začala jsem se uchylovat k měnění směn, k zamykání v pokoji a  bez kámošky jsem nešla skoro ani na záchod. Nejhorší bylo, když stál za dveřmi našeho pokoje a půl hodiny v pravidelném rytmu klepal na dveře a čekal, jestli přece jen neotevřeme (a my ani nedýchaly, jako že tam fakt nejsme:-) Ještě několikrát jsem mu řekla, že vlastně jsme s přítelem zasnoubeni (válečná lest), potom, že se budeme brát (chichi) a nakonec už jsem i termín svatby vymyslela (pořád nic..). Kdybych řekla, že čekám dítě, ani to by mu snad nevadilo.., možná jsem mohla ještě přimyslet pohlavní chorobu...

Asi po třítýdenním teroru, kdy už jsem si připadala jako v domácím vězení, jsem přestala být hodná a poslala ho někam zvýšeným hlasem  a dá se říct, že pochopil. Nepromluvil už ani slovo a já se dodneška cítím trošku provinile, protože byl v tom Německu úplně sám a nikdo si ho nevšímal. Představa, jak chodím po Íránu zahalená od hlavy k patě mne ale utvrzuje v tom, že se nic jiného nedalo dělat...


 


Milá Fialinko, děkujeme za mailík a dokážeme si představit, jak vám asi bylo. Ale zase na druhou stranu... ten pán byl vytrvalý.

Přejeme hezký víkend

redakce@zena-in.cz

Napište nám i vy, milé čtenářky, příběh lásky.

Reklama