Rodina

Málem jsem zabila dcerku

Marcela

„Myslela jsem si, že prožívám peklo,“ vzpomíná Marcela na svůj život s Petrem. „Cítila jsem se jako ve vězení. Ve vězení mezi manželem a dcerou... Skutečné peklo jsem ale poznala po té, co mě do vězení skutečně zavřeli.“

Marcela se ze svého duševního vězení dostávala alkoholem, jenže jednou se jí její závislost vymstila. A nejen jí. Odešla si koupit další lahev alkoholu, nedopalek cigarety skončil v koši s papíry a v bytě zůstala dcerka Terezka.

Terezku naštěstí zachránili, ale tvář zohavená ohněm jí zůstane celý život. Soud poslal Marcelu na dva roky za mříže a zakázal jí Terezku vídat. Petr se dal dohromady s Marcelinou sestrou Zdenou. „Dřív ji nemohl vystát,“ říká Marcela, „a teď dělá náhradní maminku mé holčičce...“

Petrův a Zdenin vztah ale opravdu není zrovna ideální. Často se hádají.

„Terezce řekli, že jsem umřela při požáru,“ zjišťuje se slzami v očích Marcela, která se po dvou letech vrací z vězení. Dítě ale stále vídat nesmí. Rozhodne se, že to tak nenechá, a navštěvuje Terezku potají jako kamarádka.

Marcela je šťastná, že se s dcerkou vídá, i nešťastná, že ji nemůže vídat stále. Ve vězení si uvědomila spoustu věcí a stal se z ní jiný člověk. I Terezka má novou „tetu" ráda. Jednoho dne ale Marcelu u Terezky přistihne Zdena a zavolá na ni policii. Marcela porušila podmínku a musí zpátky za katr...

Podaří se nakonec Marcele získat dceru zpět? To se dozvíte dnes večer (ve čtvrtek 27. srpna 2009 ve 20.05 hodin) na TV Barrandov v seriálu Ako som prežil - Cesta z pekla!

Séria dvanástich hraných filmov inšpirovaných skutočnými udalosťami, ktoré tragicky zasiahli do súkromia viacerých ľudí. Prežité hraničné situácie a chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť späť, sú previerkou statočnosti hrdinov. Ich príkladná ľudskosť môže byť inšpiráciou pre nás ostatných... Slovenský seriál TV Joj (2009).

Fotografie: Archiv TV Barrandov

Vyhrajte set-top box!

Ako som prežil

Tímto dílem uzavíráme letní soutěž s TV Barrandov a pořadem Ako som prežil. A abychom dali šanci všem, kdo o prázdninách například kvůli dovoleným nestihli některou z našich otázek odpovědět, rozhodli jsme se znovu otevřít všechny otázky!

Soutěž ukončíme ve čtvrtek 3. září 2009 o půlnoci. Pokud budete mít všechny odpovědi správné, máte šanci vyhrát jeden ze tří set-top boxů, nebo některý z dalších dárkových balíčků od TV Barrandov!

Další soutěžní články

Můj přítel mi znásilnil dceru
Bojím se, že mi v porodnici dali cizí dítě
Zpověď: Kvůli synovi jsme na dlažbě...
Tvrdí, že není pedofil. Mám mu věřit?
Jdi na potrat a nech mě!
Martin je v pohodě, modřiny mám z práce. Vážně...
Smrt, nebo dítě? Těžká volba...
Před rokem jsem přišla o syna

Jaký máte z příběhu pocit - myslíte si, že se člověk může skutečně změnit? Řekla byste, že Marcela už není Terezce nebezpečná? Dovolila byste Marcele, aby se stýkala s Terezkou?

   
27.08.2009 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] dajdada [*]

  na to nemám, číst tyhle osudy lidí. Natož to ještě sledovat v telce.

  superkarma: 0 03.09.2009, 08:40:43
 2. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  Ještě že Marcela měla dobrého kamaráda,který jí dost pomohlSml22

  superkarma: 0 28.08.2009, 19:54:14
 3. avatar
  [3] Tulinka [*]

  jj.každý má dostat šanci Sml3

  superkarma: 0 27.08.2009, 16:20:09
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  Chudák MarcelaSml79

  superkarma: 0 27.08.2009, 13:16:21
 5. avatar
  [1] Adalia [*]

  Co je to za blbost říct dítěti, že maminka umřela ? Marcela by měla dostat šanci. U nás v ulici feťačce zemřel tříletý chlapeček při požáru - hrál si se zapalovačem a ona spala. Ta musí do konce života žít s pocitem, že už nic napravovat nejde.

  superkarma: 0 27.08.2009, 12:07:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme