Ještě než nažhavíte klávesnici, abyste mě vyplísnily za chybu, omyl či mystifikaci, vězte, že jsem tento titulek zvolila záměrně, neboť je matoucí jen částečně. Malé černé jsou sice mnohem starší, ale za svou popularitu a proslulost vděčí jedné krásné herečce. Audrey Hepburn a filmu Snídaně u Tiffaniho.

černé

černé Film Snídaně i Tiffaniho slaví v těchto dnech padesáté narozeniny. A když snídaně u Tiffaniho, tak i jeho hlavní hrdinka - módní ikona šedesátých let Audrey Hepburn, a když  Audrey Hepburn, tak malé černé. Komu by se nevybavila její nejslavnější fotka? Byla ztělesněním tehdejšího ideálu krásy. Křehká, dlouhonohá, okatá, dívčí, a přitom smyslná. Mohl snad někdo pro propagaci těchto šatů udělat víc?

Věřím, že díky tomuto filmu se i malé černé staly pojmem a symbolem nadčasové elegance. Jako v našich vzpomínkách nikdy nezestárne půvabná Audrey, tak ani její little black dress nikdy nevyjdou z módy. I kdybyste dnes vyšla v naprosto stejném modelu, jaký tenkrát oblékala ona, nedopustíte se módního faux pas.

Nadčasovou klasikou nic neztratíte, ale máte na výběr. Snad každá značka má malé černé ve své nabídce, takže je už jen na vás, jestli se budete držet osvědčené jednoduché linie, nebo se trochu „rozšoupněte“.

černé

Reklama