Milý Radku,
zpočátku jsem si myslela, že k dnešnímu tématu nemám co říct, protože tyhle záležitosti už mám dávno za sebou, ale nakonec jsem si vzpomněla, že i já jsem jednou použila malou ženskou lest.

Bylo to před mnoha lety, kdy jsem se s vypětím všech sil snažila dokončit studia na VŠ. Zbývalo mi už jen obhájit diplomku a složit státní zkoušky. V duchu jsem si tak nějak věřila: pokud to dokázali ostatní, dokážu to taky, ale pak přišla ledová sprcha v podobě hodnocení mé diplomky od mého oponenta.

Tam stálo, že práce není na vědecké úrovni a že je potřeba ..... bla, bla, bla, a tudíž ji nemůže navrhnout k obhajobě. Zkrátka, že ji mám předělat.

Dost mi hořel termín, tak mě to docela vzalo. Řekla jsem si ale, že to jen tak nevzdám a že rozhodně nic předělávat nebudu. Provedla jsem na své práci tedy jen pár malých, spíše kosmetických úprav a sjednala si s oním pánem schůzku. Oblékla jsem si poněkud odvážnější model, kosmetikou jsem taky nešetřila, a především se vyzbrojila sebevědomým vystupováním (to mi dalo asi nejvíc práce) a vydala se do jámy lvové. 

Ani jsem netušila, že to půjde tak snadno. Hned co jsme se představili, nabídl mi víno a zeptal se, proč jsem za ním nepřišla dřív. Setrvali jsme asi hodinu v přátelském rozhovoru, řekl, že ta práce je slušná a že mi rád navrhne dvojku a že ji bez problémů obhájím.  Nutno dodat, že si za celou tu dobu nic nedovolil, ale je nad slunce jasné, že nebýt této osobní konzultace, nikdy by svůj názor tak rychle nepřehodnotil.

P.S. Tu školu jsem nakonec dodělala.
                                                                        Kekka

Prosím redakci, aby v případě, že otiskne tento příspěvek, nezveřejňovala mé jméno. Třeba by se v tom někdo poznal a já bych ještě musela vracet diplom.

Dík a přeji hezký zbytek dne.


Milá Kekko, doufám, že přezdívka nevadí. To, že jsme malá primitivní zvířátka, která při pohledu na krásnou ženu přicházejí o většinu mozkových buněk, je, myslím, všeobecně známo...

A 16. hodina se blíží. Máte poslední šanci zabojovat o dárečky od redakce. Ještě stále máte šanci se prosadit se svým příběhem do dnešního vydání.

redakce@zena-in.cz

Reklama