Vztahy

Malá ženská lest

Milý Radku,
zpočátku jsem si myslela, že k dnešnímu tématu nemám co říct, protože tyhle záležitosti už mám dávno za sebou, ale nakonec jsem si vzpomněla, že i já jsem jednou použila malou ženskou lest.

Bylo to před mnoha lety, kdy jsem se s vypětím všech sil snažila dokončit studia na VŠ. Zbývalo mi už jen obhájit diplomku a složit státní zkoušky. V duchu jsem si tak nějak věřila: pokud to dokázali ostatní, dokážu to taky, ale pak přišla ledová sprcha v podobě hodnocení mé diplomky od mého oponenta.

Tam stálo, že práce není na vědecké úrovni a že je potřeba ..... bla, bla, bla, a tudíž ji nemůže navrhnout k obhajobě. Zkrátka, že ji mám předělat.

Dost mi hořel termín, tak mě to docela vzalo. Řekla jsem si ale, že to jen tak nevzdám a že rozhodně nic předělávat nebudu. Provedla jsem na své práci tedy jen pár malých, spíše kosmetických úprav a sjednala si s oním pánem schůzku. Oblékla jsem si poněkud odvážnější model, kosmetikou jsem taky nešetřila, a především se vyzbrojila sebevědomým vystupováním (to mi dalo asi nejvíc práce) a vydala se do jámy lvové. 

Ani jsem netušila, že to půjde tak snadno. Hned co jsme se představili, nabídl mi víno a zeptal se, proč jsem za ním nepřišla dřív. Setrvali jsme asi hodinu v přátelském rozhovoru, řekl, že ta práce je slušná a že mi rád navrhne dvojku a že ji bez problémů obhájím.  Nutno dodat, že si za celou tu dobu nic nedovolil, ale je nad slunce jasné, že nebýt této osobní konzultace, nikdy by svůj názor tak rychle nepřehodnotil.

P.S. Tu školu jsem nakonec dodělala.
                                                                        Kekka

Prosím redakci, aby v případě, že otiskne tento příspěvek, nezveřejňovala mé jméno. Třeba by se v tom někdo poznal a já bych ještě musela vracet diplom.

Dík a přeji hezký zbytek dne.


Milá Kekko, doufám, že přezdívka nevadí. To, že jsme malá primitivní zvířátka, která při pohledu na krásnou ženu přicházejí o většinu mozkových buněk, je, myslím, všeobecně známo...

A 16. hodina se blíží. Máte poslední šanci zabojovat o dárečky od redakce. Ještě stále máte šanci se prosadit se svým příběhem do dnešního vydání.

redakce@zena-in.cz

   
11.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [16] Pavla_b [*]

  Andtka: nedivila, já jim to opravuju.-)))

  superkarma: 0 12.08.2005, 09:45:28
 2. avatar
  [15] Kekka [*]

  Andtka: jo kmise taky polemizovala, ale nikdo z nich se nesnažil tu práci shodit. Ti byli v pohodě. A naopak: moji sestru podthnul její konzultant, který jí měl vlastně pomoct. To je asi kus od kusu.

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:58:42
 3. [13] Andtka [*]

  Majucha: Ve Zlíně se už známkuje písmenkama, bylo to zavedeno letos. Písmenka A-E - prolezeš, F (4)- neprolezeš.

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:56:03
 4. [12] Andtka [*]

  Kekka: U nás to bylo tak, že spíš záleželo na té obhajobě před komisí. Takže kdo měl od oponenta za 1, mohl to klidně obhájit za 3. I když ten špatný posudek ti moc na sebevědomí nepřidá. Oponent se obhajoby účastnil a nakonec uznal, že mám pravdu já!

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:54:27
 5. [10] Andtka [*]

  Majucha: Kde u nás?

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:52:22
 6. [9] Andtka [*]

  Pavla_b - tak jsem se uťukla, to by ses divila, jaké hrubky píší vysokoškoláci!

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:51:36
 7. avatar
  [8] Kekka [*]

  Andtka: komise přece jen sleduje, jak se potýkáš se svým oponentem - teda alespoň za mě to tak bylo. No a ten můj oponent už se na mě jen culil a nedělal potíže.

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:49:37
 8. [4] Pavla_b [*]

  Andtka - Komisy?:-))zase jeden vysokoškolák:-))

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:35:51
 9. [3] Andtka [*]

  Já jsem dělala státnice letos a má oponetka my taky napsala hrozný posudek a že mě nedoporučuje k obhajobě. Když jsem ten posudek četla, zhroutil se mi celý svět. Ale nakonec jsem se roznodla, že tu diplomku půjdu obhájit a že to dokážu! A taky že, jo Komisy jsem přesvědčila a diplomku obhájila na B, což je 1-. Byl to můj zatím nejšťastnější den v životě. Takže z toho plyne, nezáleží na tom co napíše oponent, ale jak se práce obhájí před komisí.

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:32:29
 10. avatar
  [2] Ryta [*]

  jo jo taky mám pár zkušeností, kdy se tahle lest vyplatila. Oni obšas i hodně nepříjemní chlapi se kterými je těžké vyjít se přemění na hodné a roztomilé beránky, které by nám snesli i modré z nebe :o)))A vůbec je kolikrát snažší je nenásilně domanévrovat tam kam je potřeba :o))) Ne, že bych toho hojně zneužívala, ale občas si opravdu říkám, jaká je výhoda, že jsem ženská

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:31:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme