.

Malá reportáž o velkém závodě...

Cestování

Malá reportáž o velkém závodě...

V sobotu, ve dvanáct hodin, za slunečného počasí odstartoval desátý jubilejní ročník čtyřiadvacetihodinové jízdy na horském kole. Závodníci i závodnice jedou celých 24 hodin devítikilometrový okruh ve valašské vesnici Zašová. Letos opakovaně startoval i můj manžel a já jsem mu samozřejmě připravovala technické zázemí a občerstvovací stanici.

Samozřejmě že bez zastávky a bez oddychu jedou jen ti nejlepší borci a ti ostatní jedou svým tempem. Když chtějí, dají si přestávku na jídlo, pití nebo si můžou chvíli zdřímnout.

Z 165 účastníků bylo patnáct žen ve věku od patnácti do čtyřicetiosmi let.

V sedm hodin večer se krásné počasí pokazilo a začalo intenzivně pršet. Za vytrvalého deště a tmy tedy kroužili jenom ti opravdu odvážní. Po rozednění trať připomínala spíš bojiště v blátě, ale jezdilo se dál.

Na závodních nebylo už ani poznat, kdo je muž a kdo žena, protože byli od hlavy až po paty zablácení. Až s blížícím se polednem se začaly vrstvy bláta pomalu odlupovat.

Pro ty z vás, kteří by to chtěli příští rok zkusit: doporučuji hlavně pevné nervy, vytrvalost a odhodlání. Jde skutečně spíše o závod amatérů a důležitá je vlastní morálka a sebezapření. Jezdit pořád dokola devítikilometrový okruh je opravdu o nervy a ti, kteří se sem každoročně vracejí, překonávají sami sebe a své najeté kilometry z ročníků minulých.

Mimochodem, letos ujel nejlepší borec 54 kol a nejlepší žena zvládla zmíněných okruhů 42. A přes všechnu nepřízeň počasí a únavu se všichni rozcházeli s tím, že příští rok se tady zase shledají.

Takže za rok v Zašové při závodě "24 hodin na horském kole" na shledanou 

   
   
30.06.2004 - Zahraničí - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Denča [*]

  Můj taťka to jel letos po třetí. je to blázen! První rok jsem mu dělala tu pomocnou ruku já. V noci se mu pokazila baterka, tak se vymlel a rozbil si ten držák na tu baterku. Takže pak se baterka opraila a on si ji strčil do pusy a jezdil tak.
  Obdivuji ty ženské, to je takt síla. Já jsem teda odpůrce jakéhokoliv sportu. maximálně si zaplavu, takže jsem se napotatila.

  superkarma: 0 01.07.2004, 09:29:16
 2. [4] Janík [*]

  24 hodin na kole, no nemusím mít všechno, na kole sice ráda jezdím, ale tohle by na mne bylo asi moc

  superkarma: 0 30.06.2004, 18:06:41
 3. avatar
  [2] sunnynka [*]

  Aja: Psala to moje kamarádka, manželka jednoho z "šílených" cyklistů . Na trase jsme se byli podívat a vystihla to úplně přesně

  superkarma: 0 30.06.2004, 09:18:38
 4. avatar
  [1] Aja [*]

  To je čtenářský příběh...?

  superkarma: 0 30.06.2004, 08:32:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme