Zatímco venku vládne ještě letní počasí, je nejvyšší čas myslet na podzimní kolekce. Alespoň my, módní redaktoři, nemůžeme dlouho otálet a musíme své čtenářky informovat. A tak činím i já, i když se vám to může zdát předčasné.

Letní móda už se pomalu a jistě vyčerpala. Už o ní bylo napsáno snad všechno. Teď je na čase změna. Nebojte, léto ještě definitivně neodepíšeme, ale čím dál častěji se na našich stránkách budeme setkávat nad novými podzimními trendy. A věřte se, že se máte na co těšit.   Každá značka je jistě pojala po svém, ale všechny mají letos mnoho společného.

Glamour 40. let. Každý rok zabrouzdají návrháři do minulosti. Letos to bude zlatá éra filmových hvězd s oslavou ženskosti a elegance. Hlavním tématem budou sexy vypasované šaty se zvýrazněnými rameny, široké kalhoty s vysokým pasem, svůdné halenky s volánky a pouzdrové sukně. Materiálům vévodí vlněný žerzej, šifon, kožešina.

Blocked colour. O tomto termínu uslyšíte ještě mockrát, ale co si pod ním představit? Čistý grafický styl, který se vyznačuje minimalismem, přesto nepůsobí stroze, ale pomocí kontrastních barevných ploch vykouzlí dokonalé křivky.

Grunge styl. Další termín, který se těžko překládá. Styl devadesátých let, který v současném podání působí mnohem jemněji a uhlazeněji. Ale zachovává si schopnost kombinovat mezi sebou zdánlivě nekombinovatelné. Krajku s tvídem, elegantní šaty s motorkářskými botami, tartanová kostka s kůží

Urban utility. Odvážný styl ulice, který vám vytvoří dokonalé městské mimikry. Většinou v šedé, černé a černobílé barevnosti. Převládá tvíd, pletenina, kůže a černobílé potisky. Objemné pohodlné tříčtvrtky se střídají s vypasovanými křiváky a přiléhavými kabáty s asymetrickými zipy.

Není jistě bez zajímavosti, že jednotlivé styly mezi sebou můžete kombinovat dle libosti

A to ještě zdaleka není všechno. Během podzimu si jednotlivé styly a jejich specifika pěkně probereme a jistě přibudou i další „podstyly“ a jejich „odnože“, takže si každá z vás určitě vybere to své.

Foto: F&F

Reklama