Věc, která jí znepříjemňuje život, je malinká. Je modrá, šustivá a až příliš často s dírou. Přichází s ní do styku dvakrát denně, ale jenom v pracovní dny. Co by to tak mohlo být? I zdánlivé maličkosti, nad kterými jiní mávnou rukou, můžou být obtěžující

Jsou to návleky. Návleky na obuv, které jsou povinné ve školce. Jedna jediná velikost pro všechny. Proto potrhané, děravé, nefunkční.

Vejdu se čtyřleťákem do školkové šatny. V podpaží držím mimino, které ještě neumí sedět, natož chodit, ale pohyblivé je až moc. Plížením vpřed se dostane všude. Čtyřleťáček vidí, že maminka drží mimino, takže se převlíkne sám, nejlíp, jak to jde. Někdy je to i napotřetí, protože i když je snaživý, v šikovnosti se ještě musí cvičit. Pak se cvičím v šikovnosti já. Nejde mi to. Neumím a neumím si navléct tu hroznou potrhanou věc s miminkem v náručí. Kam s ním? Kočárek do šatny nesmí. Dát ho podržet bráškovi? Bojím se. Mám ho dát na zem? Kouknu na krásnou bílou žirafkovou kombinézku, na podlahu pofidérní čistoty a vím, že tudy cesta nevede. Pokládám mimi opatrně na lavičku. Jednou rukou navlíkám návleky, druhou ho držím, aby se miláček neskutálel. Nejde to. Opírám se celým tělem o lavičku, dělám jakousi zábranu, rychle nasazuji návleky. Mám! Hurá.

Pak radostně opět s bejbátkem v podpaží cupkáme po schodech. Čtyřleťák je naštěstí pohodové dítě, které dá mamce pusu a „běží za dětima“. Dávám pozor, abych nezakopla. Dole sundám návleky, to umím i jednou rukou.

Sním o tom, že jednou budou návleky natolik potrhané, že je paní školnice milostivě vyhodí. Na nové školka peníze mít určitě nebude. Ale možná se dřív mimi naučí chodit.

Hezký den bez návleků přeje

kozicka

No vida, to by mě nenapadlo, že taková „blbost“ jako návleky může takhle komplikovat život. Díky za příspěvek

Co štve vás, milé ženy-in? Bude to také takové „malé“ nic, co dokáže otrávit život, nebo máte silnější kalibr? Postěžujete si dnes Ženě-in. Dnešní téma je tu od toho, aby se vám alespoň trochu ulevilo.

Své příspěvky a třeba i fotografie posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

Reklama