Domácnost

Malá bílá kulička

Už to bude na podzim 6 let, co jsme si domů přivezli malou bílou kuličku - štěňátko Boloňáka.

Dostal jméno Ben a brzy se stal miláčkem celé rodiny. Jako štěně ani moc škody nenadělal, jenom od malička se snaží ukrást cokoliv k snědku, i když dobře ví, že mu za to vynadáme. Ale za plné bříško mu to zřejmě pořád stojí. Musím podotknout, že ho krmím 2 x denně a že hlady opravdu netrpí.

Tato příhoda se stala, když mu bylo necelého půl roku. Náš 12 letý syn Martin měl tehdy prázdniny. Ráno nebo spíš během dopoledne v klidu vstal a nachystal si dobrou snídani - svačinu (housku a máslem, sýrem a slaninou). Jen co zasedl k jídlu v pokoji u konferenčním stolku, zazvonil telefon. Když domluvil, vrátil se hladový ke své snídani.

Tu ale už měl v práci náš Beníček. Sýr a slaninu už měl v sobě a žužlal housku s máslem v klidu na stole. Martin na něj zařval: co děláš na stole? Beník se na něj chápavě podíval, pak si stáhl tu nedojedenou housku ze stolu na gauč a pokračoval v klidu v jídle.

Samozřejmě dostal vynadáno a tak se urazil a zalezl do boudičky v chodbě. Hlavně, že si pochutnal. Co na tom, že na páníčka nezbylo?
Nedávno jsem zase omylem nechala upečenou buchtu (naštěstí ne teplou) na sporáku a odskočila si na nákup. Buchta byla politá moc dobrou čokoládovou polevou. Když jsem se vrátila, buchta byla zčásti olízaná, část byla okousaná a náš Beník pro jistotu zalezlej v boudičce. Bohužel ho musíme hlídat dodnes, tohle jsme s jeho výchovou nezvládli.

Zdravím všechny čtenářky i celou redakci.

Lenka M.


Haf, díky za pozdrav :) Beník je šikulka :)

redakce@zena-in.cz

 

   
22.09.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ryta [*]

  To moje potvora jednou snědla ze sporáku vlažnou květákovou polévku - nenechala ani kapičku a dokonce ani sporák nebyl špinavý, zakousla si k tomu ještě celý bochník chleba nechápu jak se jí to mohlo do toho žaludku vejít

  superkarma: 0 25.09.2006, 08:48:14
 2. avatar
  [5] Arči [*]

  vininka: třeba byla pro něj studená jak psí čumák :-)))

  superkarma: 0 25.09.2006, 08:02:29
 3. avatar
  [4] vininka [*]

  Sekanou,samozřejmě! Omlouvám se za překlep.

  superkarma: 0 24.09.2006, 21:27:07
 4. avatar
  [3] vininka [*]

  Můj milovaný Sandy se nedávno nedopatřením dostal k pekáči s už vychladlou sekanou.Sekané se ani nedotknul,ale to sádlo kolem úplně vylízal.Dodnes nechápu,proč tam tu srkanou nechal?

  superkarma: 0 24.09.2006, 21:25:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme