Milenci si říkají různými jmény, čtenářce Makynce její přezdívka z dob, kdy byla čerstvě zamilovaná, zůstala na ŽENĚ-IN.cz dodnes...

Jak vznikl nick čtenářky Makynky? Je to zkomolenina jejího jména...


Přeji hezký den všem čtenářkám i redakci ženy-in.

Svou přezdívku mám (stejně jako další moje jmenovkyně Markéty) odvozenou od jména. První, kdo mě tak začal oslovovat, byla moje nová spolužačka na střední škole. Pro ni jsem byla okamžitě Maky a od té doby mi to už zůstalo mezi přáteli i mezi kolegy v práci, dokonce moje mamka mi tak říká.
Když jsem se kdysi registrovala na tyto stránky, automaticky jsem si chtěla zadat svou přezdívku z mládí, ale již byla obsazená. Vzhledem k tomu, že jsem tenkrát byla skoro čerstvě zamilovaná do mého současného manžela a pro něj jsem byla výhradně Makynka, tak to bylo první, co mě napadlo si zadat jako nick.
To jsem netušila, že u těchto stránek vydržím takovou dobu. Tenkrát byla moje závislost v práci ranní káva a u ní nový příběh Herty. Na tu jsem se opravdu těšila, co nového se jí přihodí a jak nakonec dopadne její manželství :-) Od té doby se změnila spousta věcí. Stránky jsou jiné a já momentálně do práce nechodím, jsem na rodičovské dovolené. S občasnými pauzami, kdy je potřeba věnovat zvýšenou péči mým drobečkům nebo dálkovému studiu vysoké školy, jsem pravidelnou čtenářkou několik let.
Dnes bych si možná zvolila jiné oslovení, ale tak jsem zůstala Makynkou alespoň tady, na ženě-in, když doma už to tak často neslýchám, tam už jsem maminka a Makynkou jsem jen, když jsme s manželem sami.
Tak ještě jednou přeji hezký pátek a celý nadcházející víkend a těším se na odkrytí dalších přezdívek.
Makynka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama