Tak tímto krásným konstatováním od čtenářky Majky dnešní dárkové téma uzavřeme. Jde o poslední zveřejněný příspěvek, tak ať vám přinese radost...

Dárky na Vánoce - no přiznávám, že bez těch kupovaných to u nás ani nejde, od poloviny roku schraňuju dárečky - hlavně pro děti. Vždycky se pídím po tom co by udělalo největší radost. Pro děti to je jednoduché, ty mají díky předvánočním reklamním letákům pro Ježíška, celý seznam a jelikož ještě neumí psát, kreslí -  a to je vlastně vyrobený dárek pro mě - schovávám si ty jejich výtvory jako by byly od Picassa. Samozřejmě, že nedostanou vše - zkoušíme alespoň jeden dárek, aby se co nejvíce blížil malovanému přání, ale ve výsledku mají stejnou radost z pastelek, musí jich být aspoň 24, jako z třeba z panenky.

Nejvíc mě baví jak objeví ty „měkké“ dárky, dostávají i praktické věci jako oblečení, a tyhle balíčky se rozbalují jako poslední .. nejlepší jsou ty tvrdé - a ve výsledku jdou spát oblečeni do Ježíška, okolo postele hračky, pod hlavama knížky a na tvářičkách úsměvy jak Jezulátka.

Manželovi vybrat dárek co by jej potěšil taky není těžké, hodně sportuje, takže tam je obrovské pole možností. Hlavu si lámu jeho rodiči - to fakt nevím. Tchýně ač učitelka neuznává knížky, nemá zájmy, do kuchyně nic nechce ... takže nevím. Jako každý rok nevím :) Dávám jim pravidelně kalendáře vytvořené z fotek dětí - přeci jen bydlí daleko, tak aby je viděli. Ale ....

Naše znám, takže tam se to dá - maminka velice ráda čte a nějaká ta kosmetika nebo předplatné časopisu, člověk vybere.

A jaký dárek vytvořím pro ně všechny? Myslím, že tu krásnou atmosféru ... pohodu, cukroví. Takže když to shrnu, tak všechny ženy, mámy, babičky vlastně dárek vytváří - a nesobecky pro všechny - tu pravou atmosféru Vánoc. A když k tomu jsou ještě dárečky je jedno jestli koupené nebo vyrobené - jsou přeci dány s úmyslem potěšit, tak potom ty Vánoce jsou přeci krásné!

Jasně, že se občas netrefíme, nejsme geniální. Ale tvrdě na tom pracujeme.
Všem přeji klidné a krásné Vánoce a kdyby něco nevyšlo - tak příští rok jsou zase :)
Majka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_________________

Milá Majko, děkuji za Váš příspěvek. Moc pěkně jste to celé shrnula, myslím, že není co dodat.
Přeji Vám krásný předvánoční čas a klidné a pohodové Vánoce.
Saša

 

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

  • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
  • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
  • Vyrábíte sama dárky?
  • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
  • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
  • A jaký na obchodní?
  • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
  • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

Reklama