Naše kancelář se proměnila v mezisklad. Pro těhulky, které píší týdeníčky, zde postupně shromažďujeme dárky. Z balíků papírových plen bychom mohly postavit barikádu. A nejen to, tyhle dnes už nepostradatelné hygienické pomůcky v nás vyvolaly vzpomínky. A potažmo přivedly k tématu.

plenky

Co kdybychom daly řeč na téma pleny? Každá matka o tom ví své. Jedna vzpomíná na vyváření, žehlení a nekonečné skládání. O papírových „jednorázkovkách“ si mohla nechat jenom zdát. Druhá má pocit, že i s těmi papírovými je kolem miminka práce víc než dost a nedokáže si představit, že by k tomu všemu ještě prala pleny. Navzdory tomu přibývá maminek, které myslí ekologicky a navrací se k plenám látkovým a papírové používají jen v krajním případě.  

Já už patřím k pamětnicím. Papírové plenky byly ještě v plenkách, daly se těžko sehnat, a když, byla to vzácnost, která se používala jen ve výjimečných případech. U dvojčat byla spotřeba enormní. Tím spíš, že se kvůli kyčlím balilo široko. To znamená o jednu plenku navíc.

Vzpomínám si na jednu úžasnou dovolenou v Jižních Čechách. Měli jsme pronajatou chaloupku v okolí Orlické přehrady. Slibovali jsme si procházky malebnou krajinou, sbírání borůvek, sušení prádla na slunné zahradě, kočárek v bezpečí krytého dvora.

Asi tušíte, že idyla se nekonala. Naděje na vytoužený odpočinek totiž odnesly nepřetržité deště. Místo blahodárného sluníčka vlezlé vlhko v chalupě, kterému přispívaly nekonečné šňůry neschnoucích plen v jediné místnosti, kde se dalo zatopit. Na kamnech prádelní hrnec a v koupelně vana plná. Čeho jiného než plen. Pleny se staly noční můrou a donutily nás k předčasnému ukončení „dovolené“. Už nebylo kde brát. Kdo ví, jestli by nás tenkrát zachránily papírové.

  • Jaké zkušenosti máte vy, milé ženy-in?
  • Používáte už papírové pleny, nebo jste zažila ještě látkové? Vyzkoušela jste si obě varianty? Jaké spatřujete výhody a nevýhody obou typů?
  • Patříte k ženám, které se pomalu vrací k látkovým plenkám? Proč jste se tak rozhodla?
  • Myslíte si, že děti, které nosí papírové pleny, chodí později na nočník, nebo je to jen mýtus?
  • Máte nějakou příhodu? Napište nám.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Prvním pěti, které napíšou příspěvek, pošleme 500 bodů za měsíc říjen

Dárek, Toaletní vodu od Avonu, který jsme si pro vás připravili, budeme losovat, takže šanci na výhru má každá z vás.

avon

Reklama