Dobrý den milá redakce.

Já rozhodně neschvaluji, když někdo jakkoli uplatňuje převahu. Nicméně jsou chvilky, kdy si říkám, jaký trest může být spravedlivý.  

Např. doživotí. Takový člověk žije – pro někoho v nedůstojných podmínkách,  nicméně s vidinou, že se nikdy nedostane z vězení. Někteří lidé žijící na svobodě nemají ani to, co člověk odsouzený. Možná i někteří závidí (5x denně jídlo, teplo,..). ale vědět, že mě nic lepšího nečeká, musí být pro psychickou stránku hrozné.

Výjimečný trest – představa, že budu žít 20 let s přesným řádem a za zdmi vězení, je hrozná. Ale představa, že se pak mám začlenit do běžného života, musí být snad ještě horší. Svět je jinde, lidé jsou jinde, .. nic, co by člověk záviděl.

A tolik diskutovaný trest smrti. Jsou určitě situace, kdy si každý člověk řekne, že za tohle by onen trest smrti dal. Jenže – co když dojde k justičnímu omylu? Co když odsoudí nevinného nebo bude jeho podíl menší, takže by takto odsouzený být neměl? Otázek je hodně, a málo rozumných argumentů. Ale o to víc rozhořčených odpovědí.

Já bych pro trest smrti asi nebyla. Pokud by si ho někdo zasloužil, tak by to znamenalo, že ublížil hodně lidem a nechoval se k nim ani trochu s ohledem. A podle mě trest smrti ohleduplný je. Člověk, který ublíží bezbrannému tvoru – hlavně dítěti, nemá mít rychlou smrt. Pěkně do vězení, mezi ostatní vězně. Že má úchylku? Měl se léčit. Slyšel hlasy? Měl se léčit. Nevěděl, že je nemocný? Smůla. Ale před tím, než by ho odvezli do vězení, by měl pobýt s rodinou, aspoň 15 minut. Bez ochranky.

 A ti rodiče nebo příbuzní, kteří by mu dokázali odpustit, před těmi smekám. Já už dnes vím, že já bych odpustit nedokázala.

maje


Taky tak myslím. Díky za příspěvek a přeji v mezích možností pěkný den.Míša

Dnešní téma dne je aktuálně dvojí.

Psát na redakce@zena-in.cz můžete dnes nejen o svých prvních láskách a omylech s podtitulkem:

"Proč jsem si nevzala Pištu Hufnágla?",

ale i k otázkce:

"Jaký trest byste zvolili pro člověka, který se proviní na dítěti. Trest smrti? Proč ano, nebo proč NE?"

Dál platí, že autor dnešního vylosovaného příspěvku dostane aviváž a značkovou rtěnku.

Losovat budeme z příspěvků na obě témata.

Reklama